Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Dominik Savio
Dziś jest: Wtorek, 09 marca 2021

Audycje Radiowe

Postępują prace przy budowie kanalizacji w Jedlni-Letnisko

poniedziałek, 07 grudnia 2020 11:55 / Autor: Monika Nowakowska
foto: fb/Piotr Leśnowolski
Monika Nowakowska

Remonty dróg, budowa kanalizacji i nowy sprzęt do zdalnego nauczania - wójt gminy Jedlnia-Letnisko Piotr Leśnowolski podsumowuje działania, jakie w ostatnim czasie udało się zrealizować na terenie gminy. Jedną z najważniejszych inwestycji jest oddanie do użytku ul. Słonecznej oraz kanalizacja miejscowości Aleksandrów, Myśliszewice, Wrzosów oraz Antoniówka.

Budowa i remonty dróg oraz bezpieczeństwo pieszych, zwłaszcza dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół i przedszkoli to, jak mówi włodarz gminy Piotr Leśnowolski, priorytet. Kilka dni temu drogowcy zakończyli prace przy busowie i modernizacji ul. Słonecznej w Jedlni-Letnisku. - Cieszę się, że przebudowa została zrealizowana, ponieważ mieszkańcy od dawna zgłaszali konieczność poszerzenia i uporządkowania tej ulicy. Wdrożony nowy układ organizacji ruchu przy placówkach oświatowych zwiększył również bezpieczeństwo dzieci, które uczęszczają do szkoły i przedszkola - chwali wójt. Prace przebiegły bardzo sprawnie. Wzdłuż ogrodzenia szkoły powstał chodnik oraz nowe miejsca parkingowe. Ulica Słoneczna została poszerzona i wylana nową warstwą asfaltu. W planach jest teraz wymiana ogrodzenia oraz modernizacja nowego ciągu pieszego na terenie placu szkolnego.

Jedną z największych inwestycji realizowanych w gminie na przestrzeni ostatnich lat jest jednak budowa sieci kanalizacyjnej, która połączy całą gminę. - Obecne prace wyprzedzają harmonogram - mówi wójt. W ramach zadania powstanie sieć o łącznej długości 150 kilometrów, która podłączy mieszkańców m.in. Aleksandrowa, Myśliszewic, Wrzosowa oraz Antoniówki. Na ten cel gmina Jedlnia-Letnisko otrzymała wsparcie od Samorządu Województwa Mazowieckiego w kwocie 4 milionów złotych. Dzięki dofinansowaniu wybudowana zostanie sieć kanalizacji wraz z przyłączami, pompowniami ścieków i ich zasilaniem energetycznym. Całkowity koszt budowy sieci kanalizacyjnej to ok. 28 milionów złotych.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Jedlni-Letnisku dostała komputery stacjonarne oraz laptopy, a za kilka dni do placówki dotrą także tablety wraz z tablicą interaktywną. Szkoła otrzymała sprzęt o wartości ok. 97 tys. złotych.

Z części dawnych pomieszczeń użytkowanych przez Pocztę Polską powstały nowe sale dla obsługi interesantów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zyskali nie tylko pracownicy GOPS-u, ale także interesanci. Nowe sale dla pracowników socjalnych i działu świadczeń rodzinnych oraz sala dla spotkań z terapeutami znacznie poprawi warunki pracy. Nowe biura dla obsługi mieszkańców znajdują się na parterze budynku Urzędu Gminy.