Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Bilans Dnia

Marek Suski: myślę, że będzie to więcej niż 100 mln złotych

poniedziałek, 07 grudnia 2020 15:22 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Jeszcze w tym tygodniu może nastąpić rozstrzygnięcie drugiego naboru do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Centrum Informacyjne Rządu poinformowało Radio Plus Radom, że powołana przez premiera komisja do spraw wsparcia jednostek samorządu terytorialnego dotychczas nie zakończyła prac nad analizą złożonych wniosków z powodu dużej ich liczby. Samorządy wciąż czekają na wyniki analizy wniosków w ramach programu, który łącznie w skali całego kraju obejmuje 6 miliardów złotych.

 

O Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych rozmawialiśmy dzisiaj w Bilansie Dnia z posłem Prawa i Sprawiedliwości Markiem Suskim. Przypomnijmy, że w pierwszym naborze region radomski otrzymał ponad 92 mln złotych. - Spodziewam się, że drugi nabór będzie bogatszy, że będzie to więcej niż 100 mln. Przynajmniej takie były pierwsze przymiarki - powiedział polityk PiS.

Dalej dopytywaliśmy o projekty, które mają szansą na rządowe wsparcie. - Myślę, że w przyszłorocznym budżecie państwa będą środki na przebudowę wiaduktu na Żeromskiego. Więcej dowiemy, że wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego - poinformował gość Bilansu Dnia.

Wciąż nie ma rozstrzygnięć w sprawie Funduszu Dróg Samorządowych. Zwykle pod koniec listopada samorządy wiedziały już, czy otrzymały wsparcie, bądź nie. - To fundusz, który akceptuje wojewoda mazowiecki. Wprawdzie rozmawiał z nami na ten temat, ale powołał komisję, która dokonała nieznanego nam wyboru. Nie wiemy, na jakich zasadach działała komisja i powiem szczerze, nie rozumiem Pana Wojewody - przyznał poseł Marek Suski, z którym rozmawiał Radosław Mizera: