Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: święci Filip i Jakub Młodszy, Apostołowie              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Stanowiska
Dziś jest: Czwartek, 06 maja 2021

Audycje Radiowe

Ruszyły prace nad nową szkołą specjalną w Kozienicach

czwartek, 10 grudnia 2020 17:00 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Gościem audycji Powiat Kozienicki na Fali był dzisiaj starosta Andrzej Jung, który mówił o rozpoczętych właśnie pracach przy nowej siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kozienicach.

W ostatnich dniach odbyły się spotkania z mieszkańcami bloków przy ulicy Sikorskiego w Kozienicach, którzy protestowali przeciw budowie szkoły w ich sąsiedztwie. Jak przyznał starosta, nie udało się osiągnąć kompromisu, który zadowalałby obie strony sporu. - Jestem związany uchwałą Rady Powiatu i mam to realizować – powiedział Andrzej Jung.

Pierwotnym postulatem części mieszkańców była całkowita zmiana lokalizacji inwestycji. Starosta zauważył jednak, że nie było to możliwe, ze względu na bardzo konkretne warunki jakie nowy budynek szkoły musi spełnić.

Jak zapowiada Andrzej Jung, będzie to budynek nieemisyjny ogrzewany przez pompy ciepła i fotowoltaikę. Jak na możliwości powiatu będzie to inwestycja bardzo kosztowna. Przez trzy lata powiat ma zabezpieczyć na ten cel 15 mln złotych. Starosta ubiega się również o środki zewnętrzne m.in. od samorządu Mazowsza.

Docelowo nowa szkoła ma być częścią kompleksowego systemu opieki nad osobami niepełnosprawnymi od najmłodszych lat, aż do starości.

Poniżej możecie wysłuchać całej rozmowy z Andrzejem Jungiem: