Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Bilans Dnia

Dariusz Wójcik: proponujemy okrągły stół nt. wynagrodzeń w instytucjach miejskich

wtorek, 15 grudnia 2020 13:58 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Brakuje pieniędzy na wynagrodzenia dla pracowników w administracji, a wiele osób zarabia minimum socjalne i dlatego proponujemy tzw. okrągły stół do którego zapraszamy wszystkich pracowników jednostek budżetowych w Radomiu - powiedział Dariusz Wójcik, radny Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej w Radomiu.

Temat pojawił się w trakcie ostatnich obrad sesji Rady Miejskiej, na której uchwalono budżet Radomia na 2021 rok. Rady Dariusz Wójcik, który był gościem Bilansu Dnia powiedział, że klub PiS przygotowuje się przyszłorocznej debaty w tej sprawie.

- Trzeba wspólnie usiąść i rozwiązać ten problem. Zdajemy sobie sobie sprawę, że sytuacja jest trudna z powodu pandemii. Ale nie wolno zapominać, że pensje księgowych w szkołach nie są na zadowalającym poziomie. Dotyczy to pracowników MOPS, placówek kulturalnych czy DPS. Na ostatniej sesji udało się nam przesunąć 300 tysięcy złotych z promocji miasta. To niewiele, ale powoli zaczynamy tę dyskusję - mówił radny Dariusz Wójcik.

Klub PiS proponuje także przeanalizowanie liczby zatrudnionych pracowników w jednostkach budżetowych. - Nikt nie mówi o cięciach etatów, czy zwolnieniach. Chodzi o to, by dotychczasowi pracownicy przejmowali zakres obowiązków tych osób, które przechodzą na emeryturę – powiedział radny Wójcik.

Gość Bilansu Dnia poinformował również, że Rada Miejska zobowiązała prezydenta Radomia do przygotowania wniosku do marszałka Mazowsza o dotację na przebudowę wiaduktu na ul. Żeromskiego. - Dzięki staraniom parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości udało się pozyskać na ten cel kwotę 30 mln zł. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jednak kwota ta nie pokrywa w pełni potrzeb finansowych na remont wiaduktu. Zresztą marszałek Adam Struzik, jak i wicemarszałek Rafał Rajkowski wielokrotnie deklarowali chęć pomocy naszemu miastu - powiedział radny Dariusz Wójcik radny Dariusz Wójcik, z którym rozmawiał Radosław Mizera: