Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Narodzenie św. Jana Chrzciciela              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłówek
Dziś jest: Czwartek, 24 czerwca 2021

Audycje Radiowe

Waldemar Trelka: ruszyła inwestycyjna lokomotywa w powiecie radomskim

środa, 16 grudnia 2020 12:47 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Władze Powiatu Radomskiego nie zwalniają tempa inwestycyjnego. Po otrzymaniu 11 mln złotych w pierwszym naborze Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i 16,5 mln zł w drugim, składają kolejny wniosek o wsparcie z budżetu państwa.

Z drugiego naboru aż 14 milionów złotych zostanie przeznaczonych na budowę nowego szpitala w Pionkach, a 2,5 miliona złotych na kompleksową przebudowę siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Chwałowicach. Oprócz kompleksowego remontu budynek zostanie wyposażony w windę zewnętrzną, a szkoła zyska niezbędne urządzenia i sprzęt dydaktyczny. Oprócz tego ma zostać przebudowany internat, gdzie również powstanie winda zewnętrzna oraz łącznik z budynkiem szkoły. Przy obiekcie powstanie również amfiteatr i mini obserwatorium astronomiczne, a także instalacja Odnawialnych Źródeł Energii.

Starosta radomski Waldemar Trelka przypomniał, że został ogłoszony dodatkowy nabór do RFIL na łączną kwotę 1,65 miliarda złotych. - Będziemy również aplikować o te środki. Chcemy złożyć wnioski na dofinansowanie do budowy sali gimnastycznej dla liceum w Pionkach jednej z dróg powiatowych, a także kolejne projekty szpitalne – dodaje starosta Trelka, z którym rozmawiał Radosław Mizera: