Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci Filip i Jakub Młodszy, Apostołowie              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Stanowiska
Dziś jest: Czwartek, 06 maja 2021

Bilans Dnia

Andrzej Kosztowniak: z budżetu państwa realizowane będą na Ziemi Radomskiej duże projekty

piątek, 18 grudnia 2020 17:14 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Dokończenie modernizacji torów kolejowych ze stolicy do Radomia, czy krajowej siódemki i lotniska na Sadkowie oraz wsparcie dla Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego - to najważniejsze zadania, które będą wsparte z budżetu państwa w przyszłym roku. Rozmawialiśmy o tym z posłem Andrzejem Kosztowniakiem. Sejm uchwalił ustawę budżetową na 2021 rok. Dochody wyniosą prawie 405 mld złotych a deficyt sięgnie 82 mld złotych.

- W budżecie państwa nie ma dokładnych zapisów, że dana droga zostanie wsparta finansowo przez rząd. Tworzy się fundusze, z których w trakcie roku są realizowane konkretne zadania - wyjaśnił polityk PiS.

Naszego gościa zapytaliśmy również o rozstrzygnięcia w tegorocznym naborze Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, gdzie do regionu siedlecko - ciechanowskiego trafiło ponad 100 mln złotych, płockiego 65 mln a radomskiego tylko 25 mln złotych. - Mimo to uważam to za równomierny rozwój województwa mazowieckiego. Dlaczego? Przecież Siedlce czy Ciechanów mogą zadać pytanie, dlaczego za prawie miliard złotych buduje się lotnisko w Radomiu. Nie zapominajmy, że niebawem trafią na Ziemię Radomską dodatkowe środki w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - mówił gość Bilansu Dnia.

W dalszej części rozmowy poseł Andrzej Kosztowniak odniósł się medialnych doniesień sprzed dwóch lat dotyczących – jak pisała prasa - układu korupcyjnego działającego wśród czołowych samorządowców PiS w Radomiu.  - Od 2 lat bezskutecznie czekam tak naprawdę na rozpoczęcie rozprawy w sądzie, gdzie z powództwa cywilnego będę bronił swojego imienia. Niszczenie komuś życia, bo ktoś ma zamówienie polityczne, jest niegodne człowieka - mówił poseł Andrzej Kosztowniak, z którym rozmawiał Radosław Mizera: