Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Dominik Savio
Dziś jest: Wtorek, 09 marca 2021

Audycje Radiowe

Jedlnia-Letnisko: Mijający rok to pasmo sukcesów inwestycyjnych

środa, 23 grudnia 2020 11:15 / Autor: Monika Nowakowska
Fot. archiwum Gmina Jedlnia-Letnisko
Monika Nowakowska

- To był ciężki, ale bardzo owocny w działania rok - mówi wójt gminy Jedlnia-Letnisko Piotr Leśnowolski. W audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali", gospodarz jednej z najpiękniejszych gmin na Mazowszu poinformował, że pandemia koronawirusa nie wstrzymała żadnych założonych na początku roku planów i wszystkie inwestycje udało się zrealizować i zakończyć w terminie.

Jedlnia-Letnisko, to gmina nie tylko letniskowa ale i rozwojowa. Odwiedzana przez tysiące łaknących wytchnienia turystów i mieszkańców regionu, przyciąga nie tylko pięknymi krajobrazami, ale także świeżym powietrzem i bogatymi w atrakcje turystyczne i zabytki okolicami. O jej niepowtarzalny klimat i wizerunek od lat dba jej gospodarz Piotr Leśnowolski. Wójt angażuje się nie tylko w promocję Jedlni-Letnisko na arenie ogólnopolskiej, ale także myśli o poprawie komfortu życia jej mieszkańców i przyjezdnych.

Ogromne nakłady finansowe przeznacza więc m.in. w modernizację i budowy dróg, wymianę i montaż oświetlenia ulicznego czy budowę kanalizacji sanitarnej. - W samorządzie jest tak, że cieszą zarówno zadania duże i drogie, ale też te drobne, które są bardzo ważne z punktu widzenia lokalnej społeczności - mówi wójt. Za największe wyzwanie zwieńczone sukcesem, Piotr Leśnowolski uważa oddanie do użytku ul. Słonecznej oraz kanalizację miejscowości Aleksandrów, Myśliszewice, Wrzosów oraz Antoniówki. - Te inwestycje nie byłyby możliwe gdyby nie wsparcie z zewnątrz. 4 mln złotych na rozbudowę sieci kanalizacyjnej w gminie przekazał Urząd Marszałkowski, kolejne 3,3 mln zł otrzymaliśmy też z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To dla budżetów gminnych ogromny zastrzyk finansowy - dodaje wójt.

Koniec roku, to czas planowania i uchwalania budżetów gminnych. Nad wprowadzeniem zmian w uchwale budżetowej, radni pochylili się w zeszły czwartek. Jednogłośnie zaakceptowali jego proponowany kształt i formalnością, jak poinformował wójt, będzie teraz jego przegłosowanie i przyjęcie podczas sesji budżetowej, 29 grudnia. Jak ustalono, dochody gminy będą się kształtować na poziomie ok. 64 mln złotych, a wydatki 66 mln złotych. - Budżet jest sprawą otwartą. Jesteśmy tutaj bardzo elastyczni i przygotowani na różnego rodzaju inwestycje. Jeśli tylko pojawi się szansa, będziemy aplikowali o wszystkie możliwe do zdobycia środki finansowe - mówi Piotr Leśnowolski.

W przyszłorocznych planach inwestycyjnych jest m.in. dokończenie budowy sieci kanalizacyjnej i termomodernizacja budynków oświatowych na terenie gminy.

Z wójtem gminy Jedlnia-Letnisko Piotrem Leśnowolskim rozmawiała Monika Nowakowska: