Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

Audycje Radiowe

Wójt Jedlni-Letniska: Jesteśmy przygotowani na przyjęcie dzieci do szkół

poniedziałek, 11 stycznia 2021 11:52 / Autor: Michał Kaczor
fot. JS/RPR
Michał Kaczor

- Mamy przygotowane placówki oświatowe. Śledzimy informacje z kręgów rządowych. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie dzieci do szkół - powiedział wójt Piotr Leśnowolski w audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali".

Gościem audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" był wójt Piotr Leśnowolski. Rozmawialiśmy m.in. o ewentualnym powrocie dzieci do szkół.

- Mamy przygotowane placówki oświatowe. Śledzimy informacje z kręgów rządowych. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie dzieci do szkół. Będzie robiony wymaz dla wszystkich nauczycieli i pracowników obsługi technicznej. Czekamy na informację - powiedział wójt Piotr Leśnowolski.

Wójt podsumował także 2020 rok w gminie. Przyznał, że był on trudny, ale udało się zrealizować większość inwestycji.

- Nie mogliśmy przewidzieć, czy firma nie zrezygnuje z podjętego zadania w związku z COVID-em. U nas wszystkie zaplanowane inwestycje udało się zrealizować bądź je kontynuujemy. Kluczową inwestycją jest oczywiście kanalizacja, ale też wiele inwestycji mniejszych, które są również bardzo istotne. Mam tutaj na myśli budowę chodników, układu komunikacyjnego przed szkołą w Jedlni-Letnisku, ale również budowaliśmy oświetlenie, boisko do piłki plażowej w Myśliszewicach - powiedział wójt.

W audycji rozmawialiśmy o planach inwestycyjnych na 2021 rok.

- To budowa kanalizacji, ale też kontynuacja budowy chodnika na ul. Porannej i w Rajcu Szlacheckim. Chcemy też rozpocząć projekt i budowę chodnika w Siczkach, jak również w Rajcu Poduchownym od Bramaru do Kozaczki. Jest też w trakcie projektowania bardzo ważny odcinek drogi z Myśliszewic do Piotrowic z obiektem mostowym na rzece Pacynce. Oczywiście też inwestycje mniejsze. Mam tutaj na myśli drogi, bo tutaj mamy bardzo dużo do zrobienia - mówi wójt.

Wójt zapowiedział także starania o pozyskiwanie pieniędzy zewnętrznych, np. z Unii Europejskiej czy ze środków rządowych.

Nie zabrakło też pytań o ostatnie kradzieże włazów do studzienek kanalizacyjnych na terenie gminy Jedlnia-Letnisko.

- Ci, którzy dopuszczają się takiego czynu, nie zastanawiają się do końca, jakie mogą być konsekwencje tego działania. Brak pokrywy na studzience, gdzie studnia ma 2 metry głębokości, może skończyć się tragicznie dla pieszych poruszających się po chodniku, a także dla tych, którzy poruszają się samochodami po jezdni. Mogę apelować o rozsądek i zastanowienie się nad tym. Te przypadki są zgłoszone do organów ścigania i będziemy robili wszystko, żeby byli ukarani z największą surowością - powiedział wójt Piotr Leśnowolski.

Wójt mówił także o postępach prac przy budowie chodników wzdłuż ul. Porannej i w Rajcu Szlacheckim.

Cała rozmowa do odsłuchania poniżej: