Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: święci Filip i Jakub Młodszy, Apostołowie              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Stanowiska
Dziś jest: Czwartek, 06 maja 2021

Bilans Dnia

Andrzej Kosztowniak: nie mamy informacji o problemach na budowie trasy Radom-Warka

poniedziałek, 11 stycznia 2021 17:18 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Posłowie PiS nie mają żadnej informacji dotyczącej tego, że Centrum Unijnych Projektów Transportowych wstrzymało dotację na modernizację fragmentu kolejowej ósemki z Radomia do Warszawy. Rozmawialiśmy o tym z posłem Andrzejem Kosztowniakiem, który był gościem Bilansu Dnia.

- Nie mamy żadnej oficjalnej informacji. W przypadku jej poznania, będę mógł się do niej odnieść - powiedział poseł Andrzej Kosztowniak.

Przypomnijmy, że poseł Konrad Frysztak mówił w mediach społecznościowych, że sprawa dotyczy kilkudziesięciometrowych odcinków linii w Bartodziejach i Kruszynie wraz z przepustami nad ciekami wodnymi. Sugerował, że może to być samowola budowlana.

- Cieszę się, że budowa postępuje mimo pewnych problemów. Mam nadzieję, że w 2022 roku będziemy mogli korzystać z nowej linii kolejowej – odpowiedział poseł Kosztowniak.

Aleksandra Lange, naczelnik Wydziału do spraw Komunikacji Centrum Unijnych Projektów Transportowych poinformowała, że do sprawy odniesie się we wtorek, 12 stycznia.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o podziale Mazowsza. Z posłem Andrzejem Kosztowniakiem rozmawiał Radosław Mizera: