Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Bilans Dnia

Marcin Kozdrach: mamy ambitnie cele inwestycyjne w gminie

piątek, 22 stycznia 2021 17:18 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Z rozmowy dowiemy się, że gmina jest przygotowana do akcji szczepień przeciwko koronawirusowi, że gmina nie planuje w tym roku podwyżek podatków oraz o tym, że wiosną rozpocznie się rozbudowa ośrodka zdrowia.

Wójt gminy Marcin Kozdrach poinformował, że w ramach środków, które gmina otrzymała w rządowego Funduszy Inicjatyw Lokalnych rozpocznie się w tym roku rozbudowa ośrodka zdrowia oraz zostanie przeprowadzona termomodernizacja budynków szkolnych w gminie wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej.

Gmina przygotowuje się także do rozbudowy kanalizacji w miejscowości Kiełbów Nowy i Kiełbów Stary. Koszt zadania to około 3,4 mln złotych, w tym 2 miliony złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Marcin Kozdrach poinformował także, że do Funduszu Dróg Samorządowych zostały złożone dwa wnioski na odcinek w Starym Goździe oraz Stary Gózd - Grodzisko.

Władze Starej Błotnicy chcą również wybudować plac rekreacyjny obok Urzędu Gmin wraz fontanną, ławkami i tablicami z historią gminny w pigułce.

Z wójtem gminy Marcinem Kozdrachem rozmawiał Radosław Mizera: