Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Bilans Dnia

Robert Telus w Bilansie Dnia

czwartek, 28 stycznia 2021 08:27 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

O inwestycji PKP w Idzikowicach, kontrakcie dla szpitala i planowanych zadaniach drogowych mówił opoczyński parlamentarzysta.

Sekretarz stanu w ministerstwie aktywów państwowych Maciej Małecki odwiedził ziemię opoczyńską. Wizytował m.in. inwestycję PKP Intercity Remtrak w Idzikowicach. W Bilansie Dnia mówił o tym poseł Robert Telus. Wyjaśnił, że kolejowa inwestycja realizowana jest zgodnie z planem. Budowa hali produkcyjnej powinna zostać zakończona w kwietniu. – Przy oddaniu hali będą również nowe miejsca pracy – przekonywał poseł. – Będzie to największa spółka państwowa w naszym regionie – wyjaśniał. Robert Telus mówił również o nowym prezesie kolejowej spółki. Zbigniewa Ciemnego w fotelu szefa PKP Intercity Remtrak zastąpił Krzysztof Wiktorowicz.

Opoczyński parlamentarzysta przypomniał także o ogłoszonym przez łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia konkursie na leczenie szpitalne w zakresie położnictwa i ginekologii dla powiatu opoczyńskiego. Zapewnił, że o ten konkurs zabiegał od dawna. – Przekonywałem, że to jest dla naszego regionu bardzo ważna sprawa. No i udało się – nie krył swojego zadowolenia Robert Telus. Parlamentarzysta mówił także o planowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi inwestycjach w Opocznie. Chodzi o budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Oskara Kolberga i Ludwika Waryńskiego (przy stacji paliw Orlen), budowę ronda przy ulicach Ludwika Waryńskiego i Mieszka I (rozjazd dróg w kierunku Żarnowa i Petrykóz), modernizację ronda Żołnierzy Wyklętych oraz zainstalowanie świateł przy skrzyżowaniu ulicy Skłodowskiej z ulicą św. Marka.

Posłuchaj całej rozmowy z posłem Robertem Telusem: