Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlińsk
Dziś jest: Poniedziałek, 27 września 2021

Bilans Dnia

Grzegorz Braun nie przebiera w słowach i oskarża polski rząd!

poniedziałek, 01 lutego 2021 17:13 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Zdaniem posła Grzegorza Brauna, obecna władza ”szafuje ludzkim życiem i pomiata własnością Polaków”. Polityk Konfederacji uważa również, że „przedsiębiorstwa są dla urzędników zerem w rachunku”.

Grzegorz Braun, poseł Konfederacji był dzisiaj gościem Bilansu Dnia. Mówił, że zamykanie gospodarki i niszczenie przedsiębiorczości jest zbrodnią na Polakach. - Morawiecki i spółka to zreorganizowana grupa przestępcza. To nie oskarżenie, ale stwierdzenie faktu. 3 mln ludzi zamknięto w domach w ramach izolacji, tym samym pozbawiono ich wolności. Nie mamy stanu wyjątkowego, i dlatego nie wolno rządzić dekretami i zarządzeniami – grzmiał poseł Braun.

Polityk Konfederacji mówił również, że w ubiegłym roku odnotowano ok. 60 tys. zgonów więcej niż w analogicznych latach poprzednich. Te zgony nie są przypisywanie COVID-19. Proszę zauważyć, że ze statystyk zniknęła grypa. Rząd zablokował nasze życie w każdej dziedzinie. Chorym kazano konsultować się z lekarzami telefonicznie. Niezdiagnozowani na wiosnę, nieleczeni latem, ludzie zaczęli nadreprezentatywnie często umierać jesienią i zimą. To nie moje przypuszczenia ale twarda statystyka – mówił poseł Grzegorz Braun.

Polityk mówił też, że obecna władz „szafuje ludzkim życiem i pomiata własnością Polaków”. - Małe i średnie przedsiębiorstwa są dla urzędników zerem w rachunku, a w istocie powinny być filarem egzystencji wielu polskich rodzin – powiedział gość Bilansu Dnia.

Poseł Grzegorz Braun poinformował, że Konfederacja w ramach akcji "OtwieraMY gospodarkę" rozpoczęła zbieranie podpisów pod projektem ustawy znoszącej obostrzenia epidemiczne. Celem podjętych działań ma być zniesienie możliwości nakładania kar administracyjnych na osoby, które nie stosują się do ustanowionych rozporządzeniami nakazów czy zakazów; likwidacja przepisów mówiących o tym, że naruszenie jakichkolwiek obostrzeń dotyczących działalności gospodarczej może pozbawić firmę pomocy publicznej; rezygnacja z obowiązku zwrotu kwot stanowiących równowartość udzielonej pomocy i umorzenie toczących się w tych sprawach postępowań oraz zniesienie możliwości odmowy przyznania pomocy publicznej w przypadku niestosowania się do ograniczeń.

Z posłem Grzegorzem Braunem rozmawiał Radosław Mizera: