Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Bilans Dnia

Andrzej Kosztowniak popiera budowę trzeciego szpitala w Radomiu

piątek, 12 lutego 2021 17:18 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Poseł Andrzej Kosztowniak, który był gościem Bilansu Dnia poparł inicjatywę budowy trzeciego szpitala w Radomiu. Z takim pomysłem wystąpił kilka dni temu prezydent miasta Radosław Witkowski. - Zgadzam się z prezydentem, by wybudować trzeci szpital, lub rozbudować lecznicę przy Tochtermana - powiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Andrzej Kosztowniak zgodził się z opinią, że miejsc w szpitalach w Radomiu jest za mało. - Wskazują to wszelkie analizy. W szczególny sposób pokazał to czas pandemii COVID-19 - mówił polityk PiS dodając, że potrzebne są też odpowiednie warunki do rozwoju kierunku lekarskiego na UTH w Radomiu.

- Dlatego warto pochylić się nad ta inicjatywą. Myślę, że Samorząd Województwa Mazowieckiego powinien się zaangażować w ten proces. Jednym z podstawowych zadań samorządu wojewódzkiego jest polityka zdrowotna. Trzeci szpital jest niezbędny dla naszego miasta - powiedział poseł Kosztowniak.

Poseł Kosztowniak zastanawia się nad rozbudową Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. - Ale to nie wszystko, bowiem Mazowiecki Szpital Specjalistyczny posiada ogromne nieruchomości na Józefowie. To kwestie techniczne. Generalnie potrzebujemy dodatkowych łóżek w naszym mieście. Potrzebni są też lekarze. Zresztą samorząd Mazowsza wspiera duże projekty zdrowotnie. Liczymy, że stanie się to również w Radomiu. Z takim apelem zwrócę się do zarządu województwa mazowieckiego - mówił poseł Andrzej Kosztowniak, z którym rozmawiał Radosław Mizera: