Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Bilans Dnia

Burmistrz Kozłowski: napływają już oferty na stworzenie Hospicjum Stacjonarnego

środa, 24 lutego 2021 17:25 / Autor: Kamil Zapora
Piotr Kozłowski, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Gościem Bilansu Dnia Radia Plus Radom był dzisiaj burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski. Poinformował, że choć decyzja o przyznaniu środków zewnętrznych na powstanie hospicjum stacjonarnego jeszcze nie zapadła, to Gmina już zbiera oferty na adaptację budynku po szkole w Kociołkach.

Na terenie gminy Kozienice działa stowarzyszenie Hospicjum Kozienickie. Na razie chorymi opiekuje się w ich domach. Jednak od dłuższego czasu zarząd Hospicjum i włodarze Kozienic myślą o zaadoptowaniu budynku po szkole w Kociołkach pod Hospicjum Stacjonarne.

Gmina Kozienice wystąpiła o środki zewnętrzne na ten cel. Niestety sytuacja pandemiczna opóźnia wydanie decyzji. - Złożyliśmy dokumenty zgodnie z naborem w zeszłym roku. Dostaliśmy pozytywną decyzję od wojewody, jednak ostateczna decyzja należy do Ministerstwa Rodziny – wyjaśnia burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski.

Mimo to, Gmina już przyjmuje oferty na adaptację budynku szkoły na potrzeby Hospicjum. Jak powiedział burmistrz, rozbieżność cen jest duża, ale te tańsze pokrywają się z wnioskiem o dofinansowanie. Dlatego istnieje duża szansa, że w przypadku decyzji pozytywnej Hospicjum Stacjonarne w Kozienicach powstanie.

W dzisiejszej audycji rozmawialiśmy też o planach budowy mostu na Wiśle w Świerżach Górnych. Projektant przedstawił pierwsze plany orientacyjne. Oznacza to początek konsultacji społecznych.

Piotr Kozłowski poinformował, że na razie połowa nauczycieli szkół podstawowych w gminie Kozienice zadeklarowała chęć szczepienia, ale liczy na to, że liczba ta jeszcze urośnie.

Nowy rok to nowe środki przyznane obszarom wiejskim w ramach funduszu sołeckiego. W tym roku gmina Kozienice przeznaczy na ten cel 1,13 mln złotych. Co za nie powstanie? Zachęcamy do odsłuchania całej rozmowy z Piotrem Kozłowskim: