Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Tomaszów (MB Nieust. Pomocy)
Dziś jest: Wtorek, 20 kwietnia 2021

Bilans Dnia

Konrad Frysztak komentuje orzeczenie prokuratury

piątek, 05 marca 2021 17:14 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Gościem Bilansu dnia Radia Plus Radom był dzisiaj Konrad Frysztak, poseł Koalicji Obywatelskiej. Podczas rozmowy został poruszony m.in. temat parkingu przy ulicy Kelles-Krauza w Radomiu. Poseł mówił także o szpitalu tymczasowym.

30 grudnia 2020 roku radomska prokuratura umorzyła śledztwo ws. przebudowy parkingu przy ul. Kelles-Krauza w Radomiu. Parking przebudowany został w ramach tzw. projektu multimodalnego za czasów, kiedy to Konrad Frysztak był wiceprezydentem Radomia.

- Jestem zaskoczony tylko tym, że nie postawiono nikomu zarzutów, za to jak został wybudowany ten parking w latach 90, bo to bez wątpienia jest przyczyną, że dziś ten parking nie służy mieszkańcom - mówił Konrad Frysztak, poseł Koalicji Obywatelskiej.

W dalszej części rozmowy rozmawialiśmy o tym, że w miejskiej lecznicy nie ma miejsc dla osób chorych na koronawirusa, a szpital tymczasowy, za który odpowiada Totalizator Sportowy, wciąż nie został uruchomiony.

- Mam nadzieję, ze Totalizator Sportowy porozumie się z Ministerstwem Aktywów Państwowych i będzie ustalone kto za to wyposażenie zapłaci. Dziś potrzebujemy dodatkowych łóżek w szpitalu na Tochtermana, ponieważ jak donoszą media, ale także i lekarze tam pracujący w placówce nie ma miejsc. 22 lutego minister Niedzielski poinformował, że zbliża się trzecia fala pandemii a w tym czasie wojewoda zmniejszył o połowę ilość miejsc była nietrafiona. To zła decyzja. Dziś potrzebujemy tych miejsc - powiedział Konrad Frysztak.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o dawnej siedzibie Fabryki Broni oraz o rzekomych wadach w karabinach Grot. Z posłem Konradem Frysztakiem rozmawiał Radosław Mizera: