Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

Bilans Dnia

Zakończyła się budowa hali sportowej w Garbatce-Letnisku

wtorek, 09 marca 2021 17:30 / Autor: Kamil Zapora
Wójt Garbatki-Letniska Teresa Fryszkiewicz, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Po dwóch latach od rozpoczęcia prace przy budowie hali sportowej w Garbatce-Letnisku dobiegły końca. Nowoczesny obiekt pomieści jednocześnie 50 osób ćwiczących i okresowo 180 osób na widowni. M.in. o tej inwestycji rozmawialiśmy w Bilansie Dnia z wójt Garbatki-Letniska Teresą Fryszkiewicz.

Hala sportowa kosztowała 6 mln złotych, jednak prawie 4 mln stanowiła dotacja z Ministerstwa Sportu. W hali znajdują się boiska do gry w piłkę ręczną o wymiarach 20x40m, koszykówkę 14x28m i siatkówkę 9x18 metrów oraz trybuny dla 180 osób. Ponadto obiekt wyposażony jest w szatnię ogólną, przebieralnie, sanitariaty, siłownię, pokój instruktorów, magazyny sprzętu sportowego i gimnastycznego oraz pomieszczenia techniczne.

Jak zaznacza Teresa Fryszkiewicz, choć nowy obiekt znajduje się przy szkole podstawowej w Garbatce to docelowo będzie służył nie tylko uczniom, ale wszystkim mieszkańcom gminy.

Na tym jednak nie koniec inwestycji. Wójt Garbatki-Letniska powiedziała, że tegoroczny budżet jest warunkowy – oznacza to, że realizacja wielu inwestycji zależy od przyznanych środków zewnętrznych. Wśród tych czekających na rozstrzygnięcie konkursu jest kanalizacja w Garbatce-Długiej.

Ponadto już niedługo w Garbatce-Letnisku powinna rozpocząć się budowa nowej siedziby szkoły drzewnej. Pomimo, że ta inwestycja nie jest realizowana przez Gminę, a przez Samorząd Mazowsza, to Teresa Fryszkiewicz wiąże z nią wielkie nadzieje. Więcej o szkole drzewnej posłuchacie TUTAJ.

Spytaliśmy Teresę Fryszkiewicz jak Garbatka-Letnisko radzi sobie w okresie pandemii. Jak usłyszeliśmy, uczniowie z terenu gminy otrzymali ponad 60 komputerów do nauki zdalnej. Ponadto w gminie cały czas realizowany jest program szczepień przeciwko koronawirusowi. Do tej pory zaczepiono ponad 270 osób z czego dwie dawki przyjęło już 90.

Z wójt Garbatki-Letniska rozmawiał Kamil Zapora: