Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Bilans Dnia

Ewa Markowska-Bzducha: 144 mln złotych trafiło do przedsiębiorców

środa, 10 marca 2021 17:12 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

144 mln złotych w ramach tarczy antykryzysowej trafiło w ubiegłym roku do przedsiębiorców z Radomia i powiatu radomskiego. Poinformowała o tym Ewa Markowska-Bzducha, przewodnicząca Powiatowej Rady Rynku Pracy. Dzisiaj rada, która obradowała w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomiu, podsumowała działalność za 2020 roku oraz nakreśliła tegoroczny plan działań.

- Nie chcemy powtarzalności takich działań. Chcemy, by pandemia jak najszybciej się skończyła. W ubiegłym roku skala przekazanych środków dla przedsiębiorców w okresie pandemii wyniosła 144 mln złotych. Z tej formy pomocy skorzystało ponad 24 tys. firm. 18 tys. wniosków dotyczyła bezzwrotnych pożyczek w wysokości 5 tys. złotych – powiedziała Ewa Markowska-Bzducha.

Członkowie rady zdecydowali również o przekazaniu dla przedsiębiorców kolejnych ponad 5,8 mln złotych w ramach tarczy antykryzysowej. - Te pieniądze za chwilę trafią do przedsiębiorców z zamkniętych branż z powodu obostrzeń sanitarnych – powiedziała Ewa Markowska-Bzducha, z którą rozmawiał Radosław Mizera: