Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Bilans Dnia

Radosław Witkowski: nigdy nie przyjąłem rezygnacji dyrektora Marka Pacyny

czwartek, 11 marca 2021 17:14 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Prezydent Radomia Radosław Witkowski uważa, że za wszelkie decyzje związane z uruchamianiem szpitala tymczasowego przy ulicy Narutowicza odpowiada wojewoda mazowiecki i Totalizator Sportowy, który z ramienia rządu koordynuje tworzenie takiej placówki w naszym mieście.

W trakcie audycji Bilansu Dnia prezydenta Witkowskiego pytaliśmy, czy w ostatnich miesiącach zawieszony przez ministra zdrowia dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Marek Pacyna składał rezygnację z zajmowanego stanowiska. Według naszych nieoficjalnych informacji miał to uczynić kilkukrotnie. - Nigdy nie przyjąłem rezygnacji ze strony Pana dyrektora Marka Pacyny. Rozmawialiśmy o tym przynajmniej raz w miesiącu – powiedział prezydent miasta.

Sformułowane w uzasadnieniu zarzuty ministerstwa zdrowia wobec dyrekcji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego są bezpodstawne. - Minister zdrowia powinien wszystkie zarzuty kierowane pod adresem dyrektora Pacyny skierować do Totalizatora Sportowego i Wojewody Mazowieckiego – powiedział prezydent Witkowski.

- Deklaruję współpracę z pełnomocnikiem szpitala, którym został Andrzej Cieślik. Konflikty nie mogą nam przesłać z tym co teraz jest najważniejsze, czyli walka z koronawirusem. Będę trzymał kciuki za Pana Cieślika. Mamy zaplanowane spotkania w piątek i poniedziałek – powiedział gość Bilansu Dnia.

Prezydent Radomia dodał, że z niepokojem otrzymuje sygnały od lekarzy, którzy chcą odejść z pracy po otrzymaniu informacji o zawieszeniu dyrektora Marka Pacyny. - Część medyków pyta o możliwość odejścia z pracy. Mam nadzieję, że to tylko chwilowe wzburzenie. Jesteście nam potrzebni – powiedział Radosław Witkowski.

Przypomnijmy, że minister zdrowia Adam Niedzielski zawiesił dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Marka Pacynę. Pełnomocnikiem RSS został Andrzej Cieślik z radomskiej delegatury Narodowego Funduszu Zdrowia. Powodem były opóźnienia związane z uruchomieniem szpitala tymczasowego.