Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Bilans Dnia

Anna Kwiecień nie wyklucza waloryzacji 500+

poniedziałek, 15 marca 2021 17:17 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Polski Nowy Ład będzie szansą nowego impulsu rozwojowego dla Polski po kryzysie pandemicznym - powiedziała poseł Anna Kwiecień, która była gościem Bilansu Dnia.

- Te propozycje będą kluczowe, podobnie jak to było z 500+, 13. i 14. emeryturą, czy wyprawką szkolną. Te zapisy będą wspierać rodziny, bo zmagamy się z tzw. dziurą pokoleniową. Waloryzacja 500+ jest warta przemyślenia. Słyszymy też o kwocie wolnej od podatku. Szczegóły poznamy 20 marca – powiedział poseł Anna Kwiecień.

Jej zdaniem Polski Nowy Ład pozwoli nam prężniej wyjść z kryzysu koronawirusowego. - Chcemy wrócić na ścieżkę rozwoju. To kluczowe dla naszej gospodarki - powiedziała gość Bilansu Dnia.

Poseł Kwiecień powiedziała, że decyzja ministra zdrowia o zawieszeniu Marka Pacyny dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego była słuszna. - Dzięki tej decyzji 20 marca będzie możliwie przyjęcie pierwszych pacjentów covidowych do szpitala tymczasowego. RSS mówił wcześniej o terminie 20 kwietnia a mamy obecnie trzecią falę koronawirusa. Odnoszę wrażenie, że był plan, żeby nigdy nie otwierać szpitala tymczasowego - powiedziała poseł Anna Kwiecień, z którą rozmawiał Radosław Mizera: