Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Bilans Dnia

Dariusz Piątek: stawiamy na ekologię w Skaryszewie

wtorek, 16 marca 2021 17:17 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

155 instalacji wykorzystujących energię słoneczną do produkcji prądu i ogrzewania zostanie w tym roku zamontowana w Skaryszewie. Poinformował nas o tym burmistrz miasta Dariusz Piątek, który był gościem Bilansu Dnia.

Zostały już podpisane umowy z wykonawcami zamówienia w zakresie dostawy i montażu instalacji fotowoltaicznych, instalacji kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła. - To jedna z większych inwestycji w odnawialne źródła energii na terenie Skaryszewa, której wartość wynosi 2 mln 360 tys. zł z czego 1 mln 888 tys. zł. pochodzi z unijnej kasy - powiedział burmistrz Dariusz Piątek.

Dzięki unijnemu wsparciu powstanie 155 instalacji wykorzystujących energię słoneczną do produkcji prądu i ogrzewania. Cały projekt zakłada montaż 120 instalacji fotowoltaicznych do wytwarzania energii elektrycznej, 27 sztuk kolektorów słonecznych do podgrzewania wody oraz 8 pomp ciepła, które będą zasilały systemy centralnego ogrzewania.

- Dla Gminy Skaryszew to bardzo ważny projekt, dzięki któremu z pewnością zyska nasze środowisko. Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii to także zwiększona efektywność energetyczna na obszarze gminy, a co za tym idzie znaczne oszczędności - powiedział burmistrz Skaryszewa Dariusz Piątek, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Projekt „ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII W GMINIE SKARYSZEW” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej IV Przejście na gospodarkę niskoemisyjną,  Działania 4.1 Odnawialne źródła energii Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020