Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci Filip i Jakub Młodszy, Apostołowie              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Stanowiska
Dziś jest: Czwartek, 06 maja 2021

Bilans Dnia

Milionowe inwestycje w Pionkach

środa, 17 marca 2021 17:10 / Autor: Kamil Zapora
Burmistrz Pionek Robert Kowalczyk, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W ostatnim czasie do Pionek trafiły miliony złotych dotacji na rozwój miasta. O tym co w najbliższym czasie zmieni się w Pionkach rozmawialiśmy w Bilansie Dnia z burmistrzem Robertem Kowalczykiem.

Dzisiaj o godzinie 16:00 radni miasta Pionki zasiedli do obrad sesji nadzwyczajnej, na której głosowali nad kolejnymi inwestycjami takimi jak budowa garaży przy ulicy Radomskiej. Pomysł na inwestycję zrodził się już 15 lat temu, ale teraz jego realizacja wyda się już bliska.

Pełną parą idzie rozbudowa szpitala w Pionkach. Choć na tę inwestycję 14 mln złotych otrzymał powiat radomski, to pieniądze zostaną przekute w coś co będzie służyło w dużej mierze mieszkańcom Pionek.

Za kilka dni początek kalendarzowej wiosny, a Pionki chcą stworzyć miejsce idealne do wypoczynku w ciepłe dni. Lokalna Strefa Aktywności Rekreacyjnej, bo o niej mowa, ma powstać na Osiedlu Bohaterów Westerplatte, a w pozyskaniu środków zewnętrznych pośredniczyła Lokalna Grupa Działania ze Zwolenia.

Natomiast do końca czerwca powinniśmy spodziewać się zakończenia przebudowy ulicy Słowackiego i Krzywej, na które miasto uzyskało dotacje z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz od Marszałka Mazowsza.

Od Marszałka do Pionek trafi też ponad 2 mln złotych na przebudowę targowiska „Manhattan” . Będzie miejsce chwilowego postoju samochodów dla klientów targowiska, cały teren zostanie utwardzony i powstaną nowe lokale z zapleczem sanitarnym dla handlujących.

Pionki czekają na maseczki obiecane przez ministra zdrowia, które mają trafić na Mazowsze. Choć jak przyznaje Robert Kowalczyk, miasto wciąż otrzymuje wsparcia w tym zakresie m.in. od starostwa radomskiego jak i wojewody mazowieckiego.

Poniżej całość rozmowy z burmistrzem Pionek: