Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

Bilans Dnia

Łukasz Mierzejewski: można być dobrym politykiem i dobrym katolikiem

środa, 24 marca 2021 17:17 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Łukasz Mierzejewski został pełnomocnikiem Forum Młodych PiS w okręgu radomskim. Młody polityk i samorządowiec był dzisiaj gościem Bilansu Dnia.

- Mam nadzieję, że nowy ład, który wkrótce zostanie ogłoszony, będzie także nowym otwarciem Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości. Mamy nowe propozycje dla młodych o których będziemy mówić na początku kwietnia. Do współpracy zapraszamy wszystkich młodych ludzi do 29. roku życia - powiedział Łukasz Mierzejewski.

Najnowsze badanie sympatii partyjnych Polaków jest niekorzystne dla PiS. W grupie wiekowej 18-24 partia rządząca zyskuje tylko 2% poparcia. - To wynik obecnej sytuacji w kraju związanej z pandemią, do tego dochodzą fake news'y w mediach społecznościowych. Niestety, ale młodzi nie mają wypracowanego analitycznego myślenia w kwestiach politycznych i za wszystko obarczają rząd - powiedział Łukasz Mierzejewski.

Z drugiej strony po raz pierwszy od ponad 20 lat większy odsetek młodzieży w wieku 18-24 lata deklaruje poglądy lewicowe niż prawicowe. - Niestety, to przykre. Coraz więcej młodych deklaruje poglądy lewicowe, czy antyklerykalne. Dlatego musimy się z tym zmierzyć i zaproponować młodych inną wizję - powiedział gość Bilansu Dnia.

Łukasz Mierzejewski jest zdania, że można być dzisiaj dobrym katolikiem i dobrym politykiem. - Jestem działaczem PiS, bo ta partia stoi na straży wartości chrześcijańskich. Wiarę mam w sercu, która pozwala mi być dobrym politykiem i samorządowcem - przekonywał pełnomocnik Forum Młodych PiS.

Łukasz Mierzejewski wspiera również dążenia gminy Jedlnia-Letnisko w sprawie nadania praw miejskich. - Powstał już społeczny komitet poparcia dla tego pomysłu. Cieszę się, że działamy ponad podziałami politycznymi - powiedział Łukasz Mierzejewski, z którym rozmawiał Radosław Mizera: