Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Bilans Dnia

Kierowco, patrz w lusterka! Motocykliści na drogach

wtorek, 06 kwietnia 2021 17:15 / Autor: Michał Kaczor
fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Coraz cieplejsze dni sprawiły, że na drogach pojawiło się wielu motocyklistów. - Motocykliści mogą pojawić się w każdym momencie - przestrzega komisarz Emilia Kosma z Wydziału Ruchu Drogowego mazowieckiej policji, która była gościem Bilansu Dnia.

W Bilansie Dnia rozmawialiśmy między innymi o świętach na mazowieckich drogach. Niestety, nie brakowało wypadków - także tragicznych.

- W porównaniu do poprzedniego roku mieliśmy więcej wypadków, a co za tym idzie więcej osób zabitych i rannych. W tym roku doszło do 16 wypadków, w wyniku czego zginęły 3 osoby, a 17 zostało rannych - mówi komisarz Emilia Kosma z mazowieckiej drogówki.

Po raz kolejny "za kółko" wsiedli pijani kierowcy. Od piątku do poniedziałku drogówka złapała 64 takie osoby.

- To 64 osoby, które wsiadły za kierownicę samochodu nie w pełni świadome tego, co może się wydarzyć - mówi.

Ostatnie tygodnie przyniosły kilka ciepłych dni, kiedy mogliśmy zaobserwować na drogach wielu motocyklistów. Policja apeluje o ostrożność - zarówno do kierowców, jak i motocyklistów.

- Trzeba przypomnieć o obowiązku patrzenia w lusterka przez kierowców samochodów. Dla każdego jest miejsce na drodze i motocykliści mogą pojawić się w każdym miejscu. Motocyklista porusza się często z dużo większą prędkością i pojawia się w ostatniej chwili - przestrzega komisarz Emilia Kosma.

Z komisarz Emilią Kosmą rozmawialiśmy także o brawurze młodych motocyklistów, kontrolach trzeźwości w czasie pandemii oraz bezpieczeństwie przy jeździe rowerem.

Cała rozmowa poniżej: