Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maciej Apostoł              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jóźwików, Sarbice
Dziś jest: Piątek, 14 maja 2021

Audycje Radiowe

Ofensywa inwestycyjna w gminie Wieniawa

czwartek, 08 kwietnia 2021 18:24 / Autor: Michał Kaczor
fot. Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Rozbudowa Centrum Społeczno-Kulturowego, sieci kanalizacyjnej i budowa stacji uzdatniania wody - to tylko niektóre inwestycje zaplanowane w gminie Wieniawa.

W audycji "Gmina Wieniawa na Fali" gościliśmy wójta Krzysztofa Sobczaka. Rozmawialiśmy między innymi o pieniądzach, które gmina otrzymała w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To 2,2 mln zł.

- Chcieliśmy przeznaczyć te pieniądze na rozbudowę Centrum Społeczno-Kulturowego w Skrzynnie i budowę sieci kanalizacyjnej. Budynek, który został wybudowany w 2010 roku do tej pory jest nieużytkowany. Budując diagnozę do strategii rozwoju gminy Wieniawa, w ankietach mieszkańcy bardzo często wskazywali potrzeby związane z poprawą służby zdrowia, więc w tym kierunku - poprzez zapewnienie zabiegów rehabilitacyjnych - chcemy to centrum dokończyć i uruchomić je do końca 2022 roku - powiedział wójt.

W audycji rozmawialiśmy także o budowie sieci kanalizacyjnej w Skrzynnie i oczyszczalni ścieków w Kłudnie.

- Jest to inwestycja ważna, ponieważ my jako samorząd nie posiadamy własnej oczyszczalni ścieków. Do tej pory korzystamy z dobrodziejstwa, jakie świadczy dla nas gmina Przytyk - mówi Krzysztof Sobczak.

W planie postępowań na ten rok jest zapisana budowa stacji uzdatniania wody.

- Ta inwestycja jest związana z zapewnieniem dywersyfikacji dostaw wody. W okresach krytycznych borykaliśmy się z okresowymi brakami w dostawie. W miejscowości Komorów powstanie studnia, która będzie jednym z elementów systemu wodociągowania - tłumaczy wójt.

Cała audycja do odsłuchania poniżej: