Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Bilans Dnia

Poseł Marek Suski: oczekuję dymisji prezydenta Radomia!

poniedziałek, 12 kwietnia 2021 17:15 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Prezydent Radomia Radosław Witkowski powinien podać się do dymisji – mówi poseł Marek Suski. Polityk Prawa i Sprawiedliwości powiedział również, że jeszcze przed wakacjami powinniśmy poznać szczegóły Nowego Polskiego Ładu. Jego zdaniem rosną też szanse na budowę linii kolejowej z Kozienic do Warszawy. Polityk przyznał też, że zostały wstrzymane prace nad podziałem Mazowsza. 

Poseł Marek Suski powiedział, że wizytówką obecnych władz Radomia jest marnotrawienie publicznych pieniędzy. - Weźmy na przykład remont parkingu przy zbiegu ulicy Malczewskiego i Struga za kilkaset tysięcy złotych, który dzisiaj stoi pusty. Dzisiaj dowiadujemy się, że prezydent chce budować drugi parking z tego samego funduszu. My zastanawiamy się nad tym, czy dawać pieniądze człowiekowi, który nie potrafi gospodarować. Biorąc pod uwagę wszystkie „sukcesy” władz Radomia, począwszy od kładki na Szarych Szeregów, hali RCS, budowy stadionu, sypiącego się asfaltu na Wojska Polskiego, to myślę, że prezydent Witkowski powinien podać się do dymisji – powiedział poseł Suski.

Gość Bilansu Dnia powiedział również, że rosną szanse Kozienic w sprawie budowy linii kolejowej do Kozienic do Warszawy. Gmina Kozienice jako pierwsza w Polsce podpisała umowę na wykonanie studium dla inwestycji w ramach rządowego programu Kolej Plus. - Mogę powiedzieć, że rosną rozwojowe szanse Kozienic na wielu płaszczyznach. Jest tam sprawny burmistrz, który zabiega o środki na rozwój. Enea rozmawia z dużymi firmami austriackimi na temat inwestycji. Jest podpisany list intencyjny. Duży zakład mógłby powstać w Kozienicach. To również nowe miejsca pracy – ocenia poseł Marek Suski, z którym rozmawiał Radosław Mizera: