Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Bilans Dnia

Burmistrz Kozłowski: Po Radomiu jesteśmy największym publicznym inwestorem w regionie

środa, 14 kwietnia 2021 17:30 / Autor: Kamil Zapora
Piotr Kozłowski, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

30 milionów złotych rocznie – taki poziom osiągnęła Gmina Kozienice, jeśli chodzi o inwestycje. Jak powiedział w Bilansie Dnia burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski, pod tym względem lepszy w regionie jest tylko Radom.

Dobiega końca pierwsza część dużej inwestycji w Ryczywole niedaleko Kozienic prowadzonej przez firmę Citronex zajmującą się uprawą ekologicznych pomidorów. We wrześnie pracę znajdzie tam około 200 osób, choć część została zatrudniona już na etapie budowy. W planach firmy jest rozbudowa szklarni i być może podwojenie liczby zatrudnionych.

Gmina Kozienice jako pierwsza w Polsce podpisała umowę na wykonanie studium dla inwestycji w ramach rządowego programu Kolej Plus. Miało to miejsce w marcu. Piotr Kozłowski czeka teraz na listopad kiedy gotowe studium ma zostać złożone do PKP. Natomiast w pierwszym kwartale przyszłego roku zapadnie decyzja, które inwestycje zostaną zrealizowane. Jak podkreśla burmistrz, nawet jeśli Kozienice nie załapią się na pierwszą turę, to gotowy projekt będzie czekał na kolejne edycje programu.

Natomiast już teraz gmina otrzymała dotację w wysokości miliona złotych na budowę przedszkola integracyjnego. Ma ono zastąpić przedszkole nr 3, które powstało jeszcze w latach 80. Oprócz tego, że liczba dzieci w placówce zostanie podwojona, to będzie czekał na nie szereg udogodnień takich jak: sala sensoryczna, światła i do rehabilitacji.

Oprócz tego w planach są jeszcze: zagospodarowanie placu przy Centrum Kulturalno-Artystycznym, modernizacja kozienickich błoni nad jeziorem i hospicjum stacjonarne. Świadczy to o dobrej kondycji gminnej kasy, w której około 30 mln złotych rocznie przeznaczane jest na inwestycje. - Poza Radomiem jesteśmy największym publicznym inwestorem w regionie – powiedział Piotr Kozłowski. Spytany o przepis na sukces wymienia m.in.: dobrych współpracowników, poparcie mieszkańców, a także skuteczność w ubieganiu się o dotacje.

Całość rozmowy z Piotrem Kozłowskim możecie wysłuchać poniżej: