Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Bilans Dnia

Ekologiczne autobusy na gaz w Opocznie

wtorek, 20 kwietnia 2021 18:07 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Wymianę taboru na autobusy zasilane gazem planuje MPK w Opocznie. Spółka poszukuje także kierowców. Mówił o tym w Bilansie Dnia Robert Grzesiński, prezes MPK.

Wynagrodzenie od 3,5 tys do 5 tys. zł brutto ma do zaoferowania Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Opocznie kierowcom, którzy zdecydują się podjąć pracę w spółce. Firma chce obecnie zatrudnić pięciu kierowców. Robert Grzesiński zapewnił, że mogą oni liczyć także na atrakcyjne pakiety socjalne.

Prezes poinformował również, że spółka planuje wymienić swój wysłużony tabor na nowe autobusy zasilane gazem. Pierwsze takie pojazdy MPK chce wziąć w leasing. Jak zapewniał Robert Grzesiński, na opoczyńskich drogach powinny pojawić się one najpóźniej w ciągu dwóch miesięcy. Na zakup kolejnych spółka chce zaciągnąć kredyt w funduszu ochrony środowiska. Na początek spółka chce nabyć dwa minibusy. Docelowo jednak chce wymienić cały tabor. – Myślę, że potrwa ten proces około roku, do dwóch lat, abyśmy wymienili tabor na całkowicie nowe autobusy, które będą ekologiczne i bezpieczne – mówił Robert Grzesiński. Dodał również, że do końca sierpnia do siedziby spółki ma zostać podłączona nitka gazowa. Przedsiębiorstwo ma w planach ogrzewanie budynków MPK właśnie za pomocą gazu, co ma przynieść spółce oszczędności.

Robert Grzesiński mówił również o wznowieniu kursowania autobusów na linii nr 4, która dowozi pasażerów na przystanek Opoczno Południe. Prezes podkreślił, że spółka zamierza lepiej skomunikować miasto z przystankiem kolejowym. Rozkład jazdy autobusów ma być dostosowany do rozkładu jazdy pociągów. Wszystko po to, by zachęcić mieszkańców do korzystania z transportu publicznego oferowanego przez MPK. Co ważne, przejazdy autobusami spółki nadal kosztują jedynie 1 zł.

Gość Bilansu Dnia mówił, że MPK sukcesywnie remontuje budynki należące do spółki. W planach jest także wydzierżawienie części placu firmie, która będzie mogła zostawiać tu swoje autobusy. Zapewni to wpływy do budżetu MPK. Te zapewnią również umowy z wójtami ościennych gmin, których podpisanie, po wymianie taboru, chce zaoferować włodarzom prezes MPK. Posłuchaj całej rozmowy z Robertem Grzesińskim, prezesem MPK w Opocznie: