Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Bilans Dnia

Budowa bulwarów nad rzeką Kobylanką w Skaryszewie nabiera tempa

środa, 21 kwietnia 2021 11:16 / Autor: Monika Nowakowska
foto: RMizera/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Rozpoczęła się budowa pierwszego etapu skaryszewskich bulwarów - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już od listopada mieszkańcy będą mogli korzystać z nowoczesnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej i wypoczynkowej.

- Choć pandemia koronawirusa nie ustępuje, inwestycje zaplanowane na 2021 rok przebiegają bez zakłóceń - mówi gość Bilansu Dnia burmistrz Skaryszewa, Dariusz Piątek. Już na początku roku rozpoczęła się realizacja pierwszego etapu budowy skaryszewskich bulwarów polegająca na zagospodarowaniu terenu sportowo-rekreacyjnego przy boiskach sportowych. Inwestycja polegająca na budowie budynku będącego zapleczem dla organizacji sportowych i wydarzeń kulturalno - sportowych przy bulwarach nabiera tempa.

Wraz z rozbiórką starego budynku szatniowego zakończyła się pewna epoka. Relikt przeszłości sprzed prawie 40 lat zniknął z krajobrazu skaryszewskiego sportu. Sportowcy, szczególnie najmłodsi doczekają się wreszcie zaplecza sportowego z prawdziwego zdarzenia. W okresie letnim baza lokalowa będzie stanowiła zaplecze wydarzeń sportowo – rekreacyjnych dla mieszkańców. - Realizacja projektu z pewnością odmieni otoczenie tej części Skaryszewa i już wkrótce mieszkańcy będą mogli cieszyć się atrakcyjnym miejscem rekreacji i wypoczynku – dodaje burmistrz Skaryszewa, Dariusz Piątek.

Roboty budowalne rozpoczęły się od rozbiórki starego budynku. Obecnie na stadionie zakończyły  się prace ziemne i teraz na powstałych fundamentach obiekt będzie wznosił się do góry. W nowoczesnym budynku mieścić się będą ogólnodostępne pomieszczenia sanitarne, dostępne także z zewnątrz, szatnie wraz z łazienkami oraz część biurowa z zapleczem gospodarczym i magazynem sprzętu. W obiekcie zaplanowano także tzw. wejście letnie, wykorzystywane w właśnie w okresie letnim podczas organizacji wydarzeń sportowo – rekreacyjnych. Budynek będzie zasilany i ogrzewany energią elektryczną wytworzoną dzięki zainstalowanym na dachu panelom fotowoltaicznym.

Inwestycja to także poprawa infrastruktury sportowo - rekreacyjnej. Dla miłośników plażówki powstanie nowoczesne boisko do piłki plażowej. W bulwarową przestrzeń wpisze się także plenerowa siłownia oraz dla najmłodszych plac zabaw. Całość terenu zostanie oświetlona ledowymi lampami.

Zadanie pn.: „Budowa bulwarów nad rzeką Kobylanką w Skaryszewie” realizowane jest przy wsparciu środków z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Gmina dostała na ten cel dofinansowanie w wysokości 2 mln 150 tys. zł. Wartość całkowita inwestycji to 2 mln 368 tys. 980 zł.

Planowany termin zakończenia prac to listopad 2021 roku.

Gość Bilansu Dnia poinformował też o budowie nowej sali sportowej przy szkole podstawowej w Dzierzkówku Starym. To kolejna, po rozbudowie szkoły podstawowej w Odechowie inwestycja oświatowa realizowana na terenie gminy Skaryszew. Prace ruszyły na początku kwietnia. - Roboty obejmą budowę sali wraz z łącznikiem prowadzącym do szkoły - mówi burmistrz.

Dariusz Piątek odniósł się także do planowanej od lat budowy obwodnicy Skaryszewa. 8 marca upłynął termin przesyłania opinii na ten temat. - Każdy kto się w tej kwestii wypowiadał pewnie ma rację, natomiast myślę, że ten wariant, który samorząd od początku preferował - wariant południowy - zwycięży, bo jest najbardziej ekonomiczny - podkreśla burmistrz.

Poniżej cała rozmowa z burmistrzem Skaryszewa, Dariuszem Piątkiem: