Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Paschalis Baylon, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Końskie (Św Mikołaja)
Dziś jest: Poniedziałek, 17 maja 2021

Audycje Radiowe

Rafał Seta: przygotowujemy się do modernizacji parku w Przysusze

wtorek, 27 kwietnia 2021 13:51 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej rewitalizacji parku miejskiego w Przysusze.

Planowana kompleksowa modernizacja parku miejskiego, zlokalizowanego przy ulicach: Warszawskiej i Szkolnej, na obszarze zabytkowego zespołu dworskiego miasta Przysucha, będzie obejmowała min: przebudowę ciągów pieszych i alejek spacerowych wraz z budową dojazdu do przedszkola, przebudowę oświetlenia parkowego, czy montaż małej architektury.

- W planach mamy również przebudowę muszli koncertowej na mały amfiteatr oraz budowę tężni solankowej - powiedział Rafał Seta, zastępca burmistrza Przysuchy.

Trwa również budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Janikowie przy ul. Górnej. Jest to realizacja zadania ”Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ulicach Chmielna, Cicha i Górna w Janikowie oraz budowa odcinka sieci wodociągowej na odcinku Przysucha – Smogorzów”. Planowana wartość inwestycji to ok. 1,4 mln zł, z czego prawie 1 mln zł stanowią środki pozyskane przez Gminę i Miasto Przysucha z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Z Rafałem Setą, zastępcą burmistrza Przysuchy rozmawiał Radosław Mizera: