Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Bilans Dnia

Pos. Anna Kwiecień negocjowała z Lewicą ws. KPO

środa, 28 kwietnia 2021 17:14 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Gościem Bilansu Dnia była dzisiaj poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Kwiecień, uczestnik rozmów, pomiędzy rządem Mateusza Morawieckiego a Lewicą, dotyczących poparcia dla Krajowego Planu Odbudowy.

- Wzięłam udział w tych rozmowach z racji tego, że jestem wiceszefową sejmowej komisji zdrowia. Lewica przygotowała swoje propozycje, które razem przedyskutowaliśmy. Proponowała, by z puli z ogólnej ponad 2,5 mld euro, wydzielić 1 mld dla powiatowych szpitali. Ostatecznie stanęło na tym, że na ten cel przekażemy 850 mln euro. Po te pieniądze będzie mógł sięgnąć m.in. Radomski Szpital Specjalistyczny, dla którego organem prowadzącym jest Radom, będący miastem na prawach powiatu - powiedziała poseł Anna Kwiecień.

- Ponadto 30% z Krajowego Planu Odbudowy zostanie przekazanych dla samorządów m.in. na budowę kanalizacji, przedszkoli czy żłobków. Przypomnę, że będą to dodatkowe środki, które w ramach różnych programów rządowych już teraz trafiają do samorządów – dodała gość Bilansu Dnia.

Poseł Kwiecień zastrzegła, że osiągnięte porozumienie nie jest jakimkolwiek wstępem do nowego sojuszu partii rządzącej z ugrupowaniami lewicowymi.

- Tu chodzi o interes wszystkich Polaków, a nie o zyski polityczne. Różnią nas sprawy światopoglądowe, ale nie wolno rezygnować, czy sabotować wywalczonych historycznie ogromnych pieniądzy – powiedziała wiceszefowa sejmowej komisji zdrowia.

Z ostatnich sondaży wynika, że 66 proc. Polaków chce poparcia przez opozycję Krajowego Planu Odbudowy, a za „sprzeciwem” opowiada się jedynie 2 proc. badanych.

Z posłem Anną Kwiecień o luzowaniu obostrzeń sanitarnych i akcji szczepień oraz o planach na majówkę rozmawiał Radosław Mizera: