Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Bilans Dnia

Zagrożony czerwcowy termin podróży pociągiem z Radomia do Warszawy

czwartek, 29 kwietnia 2021 17:12 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ślimaczy się budowa linii kolejowej pod Radomiem, między Bartodziejami, Lesiowem, a Gołębiowem i są nikłe szanse, że pojedziemy w czerwcu tą linią. Sprawą zainteresował się poseł Andrzej Kosztowniak.

- Na ostatnim spotkaniu w gminie Jedlińsk zapytałem wprost wykonawcę inwestycji, czy zagrożony jest czerwcowy termin podróży pociągiem z Radomia do Warszawy. Przyznał, że są problemy na budowie. W najbliższym tygodniu będziemy chcieli rozmawiać z ministrem Adamczykiem w tej sprawie – powiedział poseł Andrzej Kosztowniak, który był gościem Bilansu Dnia.

Parlamentarzysta dodał, że wykonawca linii Radom-Warka musi do 25 maja naprawić drogi w gminach Jedlińsk i Stromiec, które zostały uszkodzone w trakcie modernizacji kolejowej ósemki.

Poseł Andrzej Kosztowniak nie wykluczył również, że jesienią zostanie ogłoszony kolejny nabór do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o luzowaniu obostrzeń sanitarnych z powodu trwającej pandemii koronawirusa, budowie hospicjum stacjonarnego w Kozienicach oraz o zbliżającym się Święcie Pracy, Dniu Flagi i Święcie Konstytucji 3-go Maja. Rozmawiał Radosław Mizera: