Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Audycje Radiowe

Gmina Wieniawa pamięta o druhach strażakach

wtorek, 04 maj 2021 13:00 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Wyrazy uznania i szacunku dla strażaków-ochotników przekazał Krzysztof Sobczak, wójt gminy Wieniawa w powiecie przysuskim. Dzisiaj jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Strażaka.

- To szczególna okazja, aby złożyć wam drodzy druhowie, nasze wielkie wyrazy uznania i szacunku oraz przekazać słowa podziękowania i wdzięczności, zarówno w imieniu własnym jak i mieszkańców naszej samorządowej wspólnoty. Z serca dziękujemy za ofiarną pracę i poświęcenie - mówi wójt Krzysztof Sobczak.

Wójt Wieniawy dodaje, że "specyfika pracy strażaka ochotnika powoduje, że stale są w akcji lub oczekiwaniu na głos alarmowej syreny, by kiedy zagrożone jest życie i zdrowie ludzi, ich mienie i majątek, bez wahania włączyć się do trudnej i niebezpiecznej służby". - Dziś pragniemy jeszcze raz podziękować za każdą akcję, każdy wyjazd i realizację wielu ważnych dla samorządu zadań. Na drodze trudnej i wymagającej służby życzymy wam wielu sukcesów, wszelkiej pomyślności oraz mnóstwa satysfakcji z wykonywania codziennych obowiązków. Prosimy z tego miejsca o przekazanie najserdeczniejszych życzeń waszym rodzinom i najbliższym, którzy jak chyba nikt inny martwią się o was, przy okazji każdej akcji, a nade wszystko są dla Was wsparciem i otaczają troską i zrozumieniem - podkreśla Krzysztof Sobczak, z którym rozmawiał Radosław Mizera: