Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Narodzenie św. Jana Chrzciciela              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłówek
Dziś jest: Czwartek, 24 czerwca 2021

Bilans Dnia

Poseł Konrad Frysztak: nie pozwolę, by KPO stał się funduszem partyjnym

czwartek, 06 maj 2021 17:16 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Popieram integrację Polski z UE, ale nie pozwolę, by środki unijne stały się funduszem partyjnym, dlatego wstrzymałem się od głosu w sprawie Krajowego Programu Odbudowy – mówił poseł Konrad Frysztak z Platformy Obywatelskiej, który był gościem Bilansu Dnia.

Z posłem Frysztakiem rozmawialiśmy na temat jego interpelacji skierowanej do Ministerstwa Obrony Narodowej dotyczącej przyszłości 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. - Dzisiaj na Sadkowie pracuje ok. 500 osób. Ludzie martwią się o pracę bowiem są sygnały, że Orliki mogą być przebazowane do Dęblina - powiedział poseł KO.

Punktuje Pan systematycznie polityków Zjednoczonej Prawicy, ale wciąż według analiz Marcina Paladego w okręgu radomskim utrzymuje się poparcie dające 7 mandatów dla PiS, a Koalicja Obywatelska zostaje z 1 posłem. Czy zatem Pański przekaz nie dociera do wyborców? - pytaliśmy dalej naszego gościa.

- Najlepszym sondażem są urny wyborcze. To sprawa drugorzędna. Dzisiaj ważne jest, że powodu rozkradania Polski cierpią Polacy – mówił poseł Frysztak.

Czy zatem jest możliwa współpraca z politykami Zjednoczonej Prawicy? - pytaliśmy dalej.

Cieszę się, że udało się nam m.in. z Adamem Bielanem z PiS doprowadzić do rozbudowy lotniska w Radomia ze środków budżetu państwa. To dobra strona lokalnych inwestycji. Ponadto z nadzieją patrzę na nowy zarząd Fabryki Broni. Znam prezesa Piotra Szczepańskiego i wierzę, że przywróci stabilizację w strategicznej spółce zbrojeniowej – powiedział polityk KO.

Dalej próbowaliśmy namówić posła Frysztaka do wytłumaczenia pewnego paradoksu, który jest obserwowany od wielu lat w Radomiu. Kiedy w kraju rządziła PO, w Radomiu rządził Andrzej Kosztowniak z PiS. Wówczas ani Wolanowska, ani ulica Wolność nie mogły liczyć na dofinansowanie z budżetu państwa. Podobna sytuacja ma miejsce, kiedy w kraju rządzi PiS a prezydentem miasta jest Radosław Witkowski z Platformy Obywatelskiej. A na Wolanowskiej kierowcy wciąż zmagają się z dziurami w ulicy.

- Kiedy w kraju rządziła PO nie byłem osobą publiczną ani politykiem, ale pamiętam pracę Ewy Kopacz i posła Witkowskiego, którzy zabiegali o inwestycje drogowe w Radomiu. Tych inwestycji nie było mało. Co do Wolanowskiej, to ja podpisałem umowę, aby zaprojektować przebudowę tej ulicy – uzasadniał poseł Konrad Frysztak, z którym rozmawiał Radosław Mizera: