Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Narodzenie św. Jana Chrzciciela              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłówek
Dziś jest: Czwartek, 24 czerwca 2021

Bilans Dnia

Jerzy Zawodnik: Radomski Szpital Specjalistyczny "na plusie"

piątek, 07 maj 2021 17:11 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Radomski Szpital Specjalistyczny z dodatnim bilansem za 2020 rok. Oznacza to, że radni nie będą musieli - po raz pierwszy od wielu lat - pokrywać finansowych strat lecznicy. Jej zysk w ubiegłym roku wyniósł ponad 7,5 mln złotych.

O kondycji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego rozmawialiśmy dzisiaj w Bilansie Dnia z Jerzym Zawodnikiem, wiceprezydentem Radomia. Do tej pory miasto musiało "zerować licznik", żeby szpital się bilansował. - Kondycja finansowa szpitala jest całkiem niezła. Zadłużenie placówki w kredytach długoterminowych jest spore, bo sięgające ok. 50 mln złotych, ale zysk za 2020 rok odnotowaliśmy na poziomie ponad 7,5 mln złotych - powiedział Jerzy Zawodnik.

Wiceprezydent Radomia zaapelował do polskiego rządu o podjęcie decyzji odnośnie otwarcia Podstawowej Opieki Zdrowotnej. - Dziwię się, że jeszcze nie funkcjonują. Tym bardziej, że personel, czyli lekarze, pielęgniarki oraz personel został już zaszczepiony. Radomianie nie mają się gdzie leczyć - mówił wiceprezydent miasta Jerzy Zawodnik, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Z naszym gościem rozmawialiśmy również na temat wystąpienia do wojewody z wnioskiem o przywrócenie normalnej pracy w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, szukaniu pieniędzy na rozbudowę SOR, czy współpracy z Andrzejem Cieślikiem, pełnomocnikiem ministra zdrowia.