Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wacław, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Lisów
Dziś jest: Wtorek, 28 września 2021

Audycje Radiowe

Są pieniądze dla pracowników szpitala w Iłży

piątek, 07 maj 2021 13:07 / Autor: Radosław Mizera
foto:Radio Plus Radom
Radosław Mizera

318 tys. złotych otrzymają do podziału pracownicy szpitala powiatowego w Iłży. Poinformowała nas o tym dyrektor lecznicy Joanna Pionka.

Radom szczepienia

Podczas sesji Rady Powiatu Radomskiego przegłosowano dwie uchwały. Pierwsza z nich dotyczyła udzielenia szpitalowi pożyczki z budżetu powiatu w wysokości 318 tysięcy złotych, głównie na spłatę zobowiązań z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych za 2018 rok. W ten sposób wszyscy uprawnieni pracownicy szpitala w Iłży otrzymają należne im środki. Druga uchwała dotyczyła zgody radnych na umorzenie 111 tysięcy złotych pożyczki, udzielonej szpitalowi w 2018 roku. Dzięki temu sytuacja finansowa szpitala ulegnie polepszeniu.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o prowadzonych remontach w szpitalu w Iłżu. W 2021 roku nakłady na różne inwestycje wyniosą ponad 7,5 miliona złotych. Najważniejsze z nich to dokończenie przebudowy Bloku Operacyjnego i Działu Chirurgicznego oraz zakupy sprzętu i aparatury medycznej.

Przypomnijmy, że tylko w 2019 roku placówka otrzymała z budżetu powiatu ponad 4 miliony złotych. W 2020 roku finansowanie placówki wyniosło ponad 3,7 miliona złotych. Zakupiono nowy agregat prądotwórczy, konieczny do zabezpieczenia działalności placówki w przypadku awarii prądu, zostały też wymienione windy wraz z niezbędną infrastrukturą.

Największą inwestycją jest trzyletni program kompleksowej przebudowy i modernizacji Bloku Operacyjnego wraz z Działem Chirurgicznym Ogólnym, którego zakończenie zaplanowano na 2021 rok. W tym roku z budżetu powiatu przeznaczono na ten cel ponad 2,3 miliona złotych, a blisko 210 tysięcy złotych stanowi wkład własny szpitala.

Z dyrektorem szpitala w Iłży Joanną Pionką rozmawiał Radosław Mizera: