Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci Maurycy i Towarzysze, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Boże
Dziś jest: Środa, 22 września 2021

Audycje Radiowe

Wójt Jedlińska: Kilka dróg zostało zniszczonych przy budowie kolejowej "ósemki"

wtorek, 11 maj 2021 16:45 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

- 25 maja spotykamy się z przedstawicielami firmy Swietelsky, jak również PKP PLK. Chcemy zweryfikować to, co było ustalone na ostatnim spotkaniu i co do 25 maja zostanie zrobione. Jest do przebudowania kilka dróg - powiedział wójt Kamil Dziewierz w audycji "Gmina Jedlińsk na Fali".

W audycji "Gmina Jedlińsk na Fali" rozmawialiśmy między innymi o zmianach w oświacie, które ostatecznie nie zostaną wprowadzone. W gminie miały być łączone klasy, ale na prośbę rodziców decyzja została cofnięta.

- Chcieliśmy połączyć klasy. To między innymi w ramach oszczędności. Zostały podjęte działania, ale rodzice skierowali do mnie pismo, spotkałem się z nimi. Wsłuchując się w głos rodziców, podjąłem decyzję, że nie będziemy łączyć klas - powiedział wójt.

Wójt powiedział także o przebudowie stołówki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jedlińsku. Przypomnijmy, gmina otrzymała na ten cel 2 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- To będzie gruntowny remont. Cały układ sanitarny, wymiana wszystkiego oprócz stolarki okiennej. Plac budowy został w tamtym tygodniu przekazany. W najbliższym czasie mają być podjęte rozmowy, żeby wejść i poczynić pierwsze kroki co do remontu. Mam nadzieję, że do końca września będzie oddana i wyremontowana cała kuchnia - mówi Kamil Dziewierz.

Rozmawialiśmy także o powrocie pociągów na odcinek Bartodzieje - Dobieszyn, a także o zniszczeniach, które powstały przy realizacji tej inwestycji.

- 25 maja spotykamy się z przedstawicielami firmy Swietelsky, jak również PKP PLK. Chcemy zweryfikować to, co było ustalone na ostatnim spotkaniu i co do 25 maja zostanie zrobione. Jest do przebudowania kilka dróg - powiedział wójt.

Z Kamilem Dziewierzem rozmawialiśmy również o planowanej przebudowie stadionu.

Cała rozmowa poniżej: