Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Narodzenie św. Jana Chrzciciela              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłówek
Dziś jest: Czwartek, 24 czerwca 2021

Bilans Dnia

Marek Suski: nie będę zdziwiony, jeśli ktoś usłyszy zarzuty

czwartek, 13 maj 2021 17:14 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W sierpniu minie rok od chwili złożenia wniosku do prokuratury przez posłów i radnych PiS w sprawie budowy Radomskiego Centrum Sportu. Na ten temat rozmawialiśmy dzisiaj z posłem Markiem Suskim.

Prokuratura Okręgowa w Lublinie przedłużyła do 18 lipca 2021 roku śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy budowie Radomskiego Centrum Sportu. Sprawą zajmuje się wydział do spraw przestępczości gospodarczej. Postępowanie toczy się w kierunku art. 286 kodeksu karnego, czyli oszustwa. Obecnie trwa gromadzenie materiału dowodowego, trwają przesłuchania świadków oraz analiza obszernej dokumentacji.

- Tam jest tyle nieprawidłowości, że śledczy mają co robić. Zwiedzałem ten zalany obiekt i pytałem się, dlaczego betonowe ściany, których nie pokrywa się żadnymi elementami, zostały wyłożone ściankami z gipsu. Usłyszałem, że trzeba było wykonawcy dać zarobić, aby chciał to wykończyć. Nie będę zdziwiony, jeśli ktoś usłyszy zarzuty – powiedział poseł Suski, który był gościem Bilansu Dnia.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2020 roku posłowie PiS i radni, zasiadający w Radzie Miejskiej w Radomiu złożyli do Prokuratury Regionalnej w Lublinie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Dotyczy ono budowy Radomskiego Centrum Sportu. Prokuratura sprawdza, czy podczas budowy RCS-u osoby rozporządzające majątkiem gminy dopuściły się niedopełnienia obowiązków lub popełniły przestępstwo niegospodarności.

Z posłem Markiem Suski rozmawialiśmy m.in. na temat: sobotniej prezentacji nowego programu PiS Nowy Ład oraz unieważnionego przetargu miejskiej spółki Radpec na budowę bloku kogeneracyjnego. Rozmawiał Radosław Mizera: