Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: bł. Michał Kozal, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Czarna
Dziś jest: Poniedziałek, 14 czerwca 2021

Bilans Dnia

Elwira Kozłowska: Jesteśmy gotowi na otwarcie domów kultury

piątek, 14 maj 2021 17:15 / Autor: Kamil Zapora
dyrektor KDK Elwira Kozłowska, fot. KDK
Kamil Zapora

Za tydzień ponownie otwarte zostaną ośrodki kultury. Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska, która była gościem Bilansu Dnia, przyznaje że w jej placówce wszystko jest już dopięte na ostatni guzik.

Największy uniwersytet trzeciego wieku na Mazowszu, a w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, może nawet największy w kraju znajduje się w Kozienicach. - Nasz sukces tworzą ludzie, a nasi seniorzy z UTW to wspaniałe osoby. Jest w nich dużo zapału do działania i poznawania świata – mówi Elwira Kozłowska, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury, w którym działa UTW.

W przyszłym tygodniu seniorzy z Kozienic zakończą rok akademicki – rok dziwny, bo naznaczony pandemią i lockdownem kultury. Mimo wszystkich przeciwności losu udało się utrzymać ciągłość działalności zarówno Kozienickiego Domu Kultury jak i Uniwersytetu Trzeciego Wieku. - Codziennie, od poniedziałku do piątku, publikowaliśmy dla seniorów specjalne filmy warsztatowe – wyjaśnia Elwira Kozłowska i dodaje: - Do grupy dedykowanej słuchaczom UTW na Facebooku należy 250 osób. To połowa wszystkich seniorów zapisanych na tegoroczną edycję Uniwersytetu. Natomiast na oficjalnym zakończeniu seniorzy spotkają się już osobiście. - Nasi słuchacze nalegali na organizację tego wydarzenia w amfiteatrze nad Jeziorem Kozienickim – przyznaje dyrektor KDK. - Dla nich będzie to rodzaj rehabilitacji po miesiącach lockdownu – dodaje Elwira Kozłowska.

Gościem specjalnym spotkania będzie Krzysztof KIS – konferansjer i wodzirej o bogatym doświadczeniu scenicznym. Na seniorów będą też czekały niespodzianki.

Zakończenie roku akademickiego w tej formie jest możliwe dzięki stopniowemu luzowaniu obostrzeń. Kolejnym krokiem ma być otwarcie domów kultury 21 maja. - My tak naprawdę cały czas jesteśmy gotowi do ponownego otwarcia i wyczekujemy go z wytęsknieniem. Mimo zamkniętych drzwi Centrum Kulturalno-Artystycznego pracownicy Domu Kultury cały czas pracują nad ofertą – przyznaje dyrektor Kozłowska.

Jakie zatem atrakcje czekają na mieszkańców Kozienic w najbliższym czasie? Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy z Elwirą Kozłowską: