Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

Bilans Dnia

Mirosław Maliszewski komentuje propozycje nowego systemu emerytalnego dla rolników

poniedziałek, 24 maj 2021 17:07 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- To nasza propozycja. Ustawa leży w Sejmie - powiedział poseł Mirosław Maliszewski z Polskiego Stronnictwa Ludowego, komentując jedną z propozycji rządowego Polskiego Ładu, w sprawie nowego systemu emerytalnego rolników. Z naszym gościem rozmawialiśmy również o Zielonym Ładzie w Unii Europejskiej.

Rządowa propozycja zakłada, że rolnik, który przejdzie na emeryturę nie będzie musiał przekazywać gospodarstwa, jak to miało miejsce do tej pory, ale będzie mógł dalej pracować i zarabiać będąc na emeryturze. - Ta propozycja leży w Sejmie. Szkoda, że Pani marszałek nie poddaje jej pod głosowanie. To racjonalna propozycja. Uważamy, że rolnicy, którzy posiadają prawa emerytalnego powinni mieć możliwość dalszej pracy. Dzisiaj brakuje ludzi na rynku, więc trzeba stwarzać warunki pracy dla osób, które osiągnęły wiek emerytalny - przekonywał poseł Mirosław Maliszewski.

Polityk PSL powiedział również, że rolnicy nadal nie mają praktycznie możliwości zawierania umów ubezpieczeniowych od przymrozków czy gradów. - Nie ma żadnego światełka w tunelu. Maleje wysokość środków, które z budżetu są przekazywane firmom ubezpieczeniowym. Dlatego chcemy wprowadzić nasze propozycje do powszechnego systemu ubezpieczeniowego - powiedział poseł Mirosław Maliszewski, z którym rozmawiał Radosław Mizera: