Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 26 maja 2022

Bilans Dnia

Łukasz Podlewski: wokół RCS trzeba wykonać odwodnienie

wtorek, 25 maj 2021 17:10 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Wokół stadionu i hali Radomskiego Centrum Sportu trzeba wykonać odwodnienie. Mówił o tym w Bilansie Dnia radny PiS Łukasz Podlewski powołując się na opinie ekspertów.

Radny Podlewski wizytował teren budowy miesiąc temu i wówczas stwierdził duże zawilgocenie piwnic w hali. - To nie koniec z wodą. Jest opinia ekspertów, że wokół hali trzeba wykonać dodatkowy drenaż na głębokości 4 metrów. Co to oznacza? Za parę miesięcy trzeba będzie rozebrać plac wokół obiektu i zrobić wykopy - powiedział radny Podlewski.

Radpec musi do końca września tego roku przygotować tzw. "nową strategię", której celem będzie realizacja nowego projektu energetycznego. Jego realizacja zajmie co najmniej 5 najbliższych lat. To efekt unieważnionego przetargu na budowę bloku kogeneracyjnego.

- To miał być wielki sukces władz Radomia i spółki. W praktyce radomianie będą więcej płacić za ciepło, ok. 7 złotych za 50-metrowe mieszkanie. Dodam tylko, że spółka za przygotowanie przetargu wydała ok. 3 mln złotych. To pieniądze, które wyrzucono w błoto - mówił radny Łukasz Podlewski, z którym rozmawiał Radosław Mizera: