Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr Chryzolog, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Wielka
Dziś jest: Piątek, 30 lipca 2021

Bilans Dnia

Marcin Gac: Mimo pandemii nie rezygnujemy z zaplanowanych inwestycji w Gniewoszowie

czwartek, 27 maj 2021 17:20 / Autor: Kamil Zapora
Marcin Gac, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Gościem Bilansu Dnia Radia Plus Radom był dziś wójt Gniewoszowa Marcin Gac. Pozytywnie ocenia on budżet swojej gminy jak na realia pandemii i zapewnia, że z żadnych zaplanowanych inwestycji nie będzie rezygnował.

Gmina Gniewoszów zarządza 65 kilometrami dróg. Rocznie urząd przeznacza 800 tysięcy złotych na ich remonty. Kwota ta stanowi 80% wszystkich pieniędzy jakie wójt przeznacza rocznie na inwestycje. - Drogi są naszym priorytetem. Staramy się korzystać ze środków zewnętrznych, dzięki którym możemy zrobić jeszcze więcej w tym zakresie – wyjaśnia Marcin Gac.

Na terenie gminy jest dużo dróg, których stan wymaga poprawy. W tym roku zakończyła się inwestycja drogowa w Wólce Bachańskiej i mostek w Markowoli. Przed nami jest jeszcze przebudowa droga w Zwoli.

Natomiast ze środków pozyskanych dzięki Lokalnej Grupie Działania „Puszcza Kozienicka” rozwija się infrastruktura turystyczna i rekreacyjna. - Pozyskaliśmy pieniądze na trzy place zabaw, a także staramy się o dofinansowanie boiska przy zespole szkolno-przedszkolnym w Gniewoszowie – mówi wójt.

Po miesiącach lockdownu wszyscy nie możemy doczekać się imprez plenerowych, które co roku odbywały się w naszym regionie. Jak przyznaje Marcin Gac, jest duża szansa, że pod koniec sierpnia Gniewoszów będzie gospodarzem dożynek powiatowych.

Warto w wakacje odwiedzić gminę Gniewoszów jeszcze z innych powodów. Na turystów czekać tam będzie szlak zagród edukacyjnych czy miejsca związane z noblistką Marią Skłodowską. Więcej dowiecie się o nich z całej rozmowy z Marcinem Gacem: