Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

Bilans Dnia

Nowe kierunki na UTH w Radomiu - Rektor zachęca do studiowania!

wtorek, 01 czerwca 2021 18:37 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. Magdalena Gliszczyńska/Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

- Mamy nowe kierunki kształcenia i jeszcze więcej miejsc dla studentów. Apeluję też o to, by młodzi ludzie się szczepili. Mam nadzieję, że już w październiku w tradycyjnej formie spotkamy się na inauguracji nowego roku akademickiego – mówi prof. Sławomir Bukowski, rektor UTH w Radomiu, który był gościem „Bilansu Dnia” we wtorek, 1 czerwca.

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu przygotowuje ofertę na nowy rok akademicki. - Mam nadzieję, że w tym roku rekrutacja przebiegnie bardzo dobrze. W ubiegłym mniej osób zdecydowało się na studiowanie na naszej uczelni, ale był to trend ogólnopolski. Wiele osób po maturze ze względu na pandemię zdecydowało się na roczną przerwę w nauce. Teraz mamy nadzieję, że wrócimy do normalnego kształcenia, stacjonarnego, dlatego też zachecam studemtów do szczepień. Wiekszość kadry, ze mną na czele jest już zaszczepiona - mówi prof. Sławomir Bukowski.

Uczelnia przygotowała 4 tysiące miejsc na studia stacjonarne i niestacjonarne, to więcej niż w roku ubiegłym (3400). Uruchomine będą też nowe kierunki: Bezpieczeństwo Wewnętrzne (uczenia oczekuje na zgodę na ten kierunek), Psychologia (najczęściej wybierana w ostatnim czasie na innych uczelniach), BHP II stopnień, Dziennikarstwo II stopien, Menager Produktu - bardzo nowoczesny kierunek. Ponadto od ubiegłym roku uczelnia kształci na kierunku: Analityka Gospodarcza oraz Finanse i Rachunkowość. To kierunki, które cieszą się dużym powodzeniem. Podobnie jak wciąż oblegany kiedrunek lekarski. Jak poinformował Rektor uczelni już niebawem zakończy się budowa prosektorium i od października studenci będą mogli z tego korzystać. Prof. Bukowski zapewnił także, że hybrydowe kształcenie nie obniżyło poziomu nauczania.

Rektor UTH w Radomiu był gościem „Bilansu Dnia” we wtorek, 1 czerwca. Rozmawiała Magda Gliszczyńska