Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

Bilans Dnia

Ewa Markowska-Bzducha: w Mniszku powstanie nowe ujęcie wody

czwartek, 10 czerwca 2021 14:30 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Szalone tempo budowy nowych domów w podradomskich gminach spowodowało, że trzeba budować nowe ujęcia wodne. Rozmawialiśmy o tym dzisiaj z Ewą-Markowską Bzduchą, wójtem Wolanowa, która była gościem Bilansu Dnia.

- Niestety, ale mamy takie miejsca, gdzie zaczyna brakować wody. Wynika to z tego, że zaczyna brakować infrastruktury wodociągowej. Wydajemy bardzo dużo warunków zabudowy, ludzie budują domy. Dlatego przygotowujemy się do budowy nowego ujęcia wody w Mniszku - mówiła Ewa Markowska-Bzducha.

Z map hydrologicznych wynika, że na terenie gminy Wolanów znajdują się bogate złoża wód podziemnych. - Ale są one eksploatowane przez Wodociągi Miejskie w Radomiu. Tak zdecydowano kilkadziesiąt lat temu. My nie możemy pobierać wody z tego obszaru. Jesteśmy w trudnej sytuacji. Musimy szukać wody w zachodniej części naszej gminy - powiedziała Ewa Markowska-Bzducha, z którą rozmawiał Radosław Mizera: