Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Romaryk, opat
Dziś jest: Środa, 08 grudnia 2021

Audycje Radiowe

Jedlińsk zaprasza na dwa duże wydarzenia

piątek, 18 czerwca 2021 13:53 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Gmina Jedlińsk zaprasza na dwa duże wydarzenia kulturalne. W niedzielę (20 czerwca) odbędą się warsztaty i parada orkiestr dętych, a w środę Sobótka.

W niedzielę (20 czerwca) będzie realizowany zwycięski projekt z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza "Pielęgnowanie wartości kulturalnych województwa mazowieckiego poprzez wsparcie działań orkiestry dętej". Będą warsztaty, prezentacje i parada orkiestr dętych, a całość zwieńczy koncert.

- Wydarzenie rozpocznie się o 13:00. Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby podczas warsztatów doskonalić swoje umiejętności gry na instrumentach dętych, a w przyszłości stać się członkami orkiestry - zachęca Agnieszka Gryzek, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku oraz członek zarządu Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Rak".

Na godzinę 16:00 zaplanowana jest parada orkiestr ulicami Jedlińska, a o 16:30 rozpoczną się programy artystyczne w wykonaniu orkiestr z Jedlińska, Sienna, Kozienic, Starej Błotnicy, Zwolenia i Krasocina.

Jedlińsk zaprasza również 23 czerwca na Sobótkę.

- To jest staropolskie święto zakochanych. Dawniej nasi pradziadowie tego dnia kojarzyły pary. Był konkurs na wianek. Oczywiście z każdym wiązała się wróżba. Poza konkursem i warsztatami około godziny 21:40 będzie rozpalenie ogniska, a także poszukamy kwiatu paproci - mówi Agnieszka Gryzek.

Impreza rozpocznie się o 16:30.

- Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się prezentacje artystyczne mieszkańców gminy, a następnie zaprezentują się zespoły ludowe. Zabawę zwieńczy występ zespołu Guzowianki - dodaje dyrektor Gryzek.

Cała rozmowa do odsłuchania poniżej: