Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wacław, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Lisów
Dziś jest: Wtorek, 28 września 2021

Bilans Dnia

Andrzej Kosztowniak krytycznie o zarządzaniu miastem Radom

piątek, 18 czerwca 2021 17:14 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Poseł Andrzej Kosztowniak, który był gościem Bilansu Dnia skrytykował prezydenta Radomia za brak nadzoru nad inwestycjami w mieście m.in. Radomskiego Centrum Sportu. Z naszym gościem rozmawialiśmy również o awansie Radomiaka Radom do ekstraklasy i wyjazdowym posiedzeniu Zjednoczonej Prawicy w Przysusze.

Radom szczepienia

Poseł Kosztowniak poinformował, że otrzymał odpowiedź z Urzędu Miejskiego dotyczącą Kamienicy Deskurów. Inwestycja, na którą przetarg został rozstrzygnięty na kwotę około 2️4️,7 milionów złotych może kosztować finalnie ponad 41 milionów złotych – uwzględniając aneksy na kwotę około 9️ milionów złotych czy ewentualne uznanie roszczenia wykonawcy, które opiewa na kwotę około 7️,5 miliona złotych.

- Trzeba również pamiętać o tym, że inwestycja ta oddana została 2 lata i 3️ miesiące po pierwotnie założonym terminie. Warto w tym momencie zadać pytanie, czy w takim przypadku powierzenie realizacji Radomskiego Centrum Sportu wykonawcy, który z takim opóźnieniem i z taką nadwyżką finansową zrewitalizował Kamienicę Deskurów było zasadne? Prawie dwulrotnie więcej środków od założonej kwoty zainwestowano w Kamienicę Deskurów, a RCS według informacji przekazywanych przez radnych oraz skarbnika miasta kosztuje na ten moment około 250 milionów złotych, przy pierwotnym założeniu ponad 100 milionów złotych. Niestety nadzór, a raczej jego brak ze strony Prezydenta Miasta nad inwestycjami podejmowanymi w Radomiu pokazuje, że idzie to wszystko w bardzo złą stronę - uważa poseł Andrzej Kosztowniak, z którym rozmawiał Radosław Mizera: