Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ignacy z Loyoli, prezbiter             Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Łączany
Dziś jest: Sobota, 31 lipca 2021

Audycje Radiowe

Wielki sukces Barbary Ziewieckiej w Konkursie Opowiadań „Giner de los Ríos”

środa, 07 lipca 2021 19:37 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król
Magdalena Król

Za nami uroczystość wręczenia nagród XVI Konkursu Opowiadań „Giner de los Ríos” organizowanego przez Consejería de Educación przy ambasadzie Hiszpanii w Polsce.

Barbara Ziewiecka, uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi im. dra Tytusa Chałubińskiego w Radomiu, zwyciężyła w najważniejszej kategorii za opowiadanie „Un árbol en un jarrón”. Opowiadanie jest z perspektywy młodej dziewczyny, która odkrywa swoje sefardyjskie korzenie i przypomina wygnanie Żydów z Hiszpanii w roku 1492.

Wręczenie nagród miało miejsce w Ambasadzie Hiszpanii w Warszawie. Uczennica odczytała również swoje opowiadanie. Cały czas Basię wspiera Mario Fernandez Perez, nauczyciel literatury hiszpańskiej w IV LO.

Nagrodą wkonkursie jest tygodniowy kurs języka hiszpańskiego w renomowanej szkole w Maladze, jak również pokrycie kosztów podróży, utrzymania i zakwaterowania. Ponadto Basia otrzymała również inne nagrody takie jak: różnorodne pomoce naukowe i koszulkę dowolnie wybranego klubu futbolowego w Hiszpanii oferowana przez „La Liga”.

A w studiu Radia Plus Radom z Barbarą i jej nauczycielem rozmawiała Magdalena Król: