Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

Audycje Radiowe

Przed nami Dni Wieniawy. Zagra Golec uOrkiestra!

środa, 14 lipca 2021 16:48 / Autor: Michał Kaczor
fot. Radio Plus Radom
Michał Kaczor

17 i 18 lipca Wieniawa świętuje. Będą występy kapel ludowych, potańcówki, koncerty i dyskoteka pod gwiazdami. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie zespół Golec uOrkiestra.

Dni Wieniawy odbędą się 17 i 18 lipca. W sobotę (17 lipca) gmina zaprasza na XV Spotkania z Folklorem. Zaprezentują się wtedy zespoły śpiewacze, a o 15:00 rozpocznie się zabawa ludowa.

- Są to XV Spotkania z Folklorem Stanisława Stępniaka. Odbywały się one w jeden dzień, ale ilość chętnych jest taka duża, że postanowiliśmy tę imprezę rozdzielić na dwa wydarzenia. W sobotę zapraszamy zepoły śpiewacze i solistów, a w niedzielę kapele. Jest to konkurs, więc laureaci będą mogli zaprezentować się na dużej scenie - mówi wójt Krzysztof Sobczak.

W niedzielę (18 lipca) impreza rozpocznie się od samego rana. O 9:00 odbędzie się przegląd kapel ludowych w muszli koncertowej w parku w Wieniawie. Na 13:00 zaplanowana jest potańcówka. Następnie Dni Wieniawy przeniosą się na boisko do piłki nożnej. O 15:00 odbędą się występy rodzimych kapel i zespołów, a na 16:00 zaplanowana jest część oficjalna. Część koncertowa rozpocznie się od 17:00.

- Każdy znajdzie dla siebie jakiś element, który go zainteresuje. To muzyka disco-polo, bo wystąpi zespół Playboys, jak również mocne rockowe granie w wykonaniu zespołu Harlem i na koniec gwiazda wieczoru, czyli Golec uOrkiestra - mówi wójt.

Wójt Krzysztof Sobczak powiedział także o wnioskach do Polskiego Ładu.

- Cały czas nosimy się z zamiarem przygotowania infrastruktury turystyczno-rozrywkowej wokół zalewu w Domaniowie. Drugi to woda, kanalizacja i zwiększenie dostępności do sieci kanalizacyjnej, a trzeci priorytet to oczywiście drogi - powiedział wójt Krzysztof Sobczak.

W audycji "Gmina Wieniawa na Fali" rozmawialiśmy także o dofinansowaniu dla gminy z urzędu marszałkowskiego, a także odpowiedzi na apel wojewody w sprawie szczepień na COVID-19. Cała rozmowa do odsłuchania poniżej: