Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

Audycje Radiowe

Marzenia olimpijskie gminy Jedlińsk i wnioski do Polskiego Ładu

czwartek, 15 lipca 2021 16:45 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Budowa Gminnego Centrum Kultury, sali gimnastycznej w Bierwcach i kanalizacja - o dofinansowanie tych inwestycji będzie wnioskowała gmina Jedlińsk w ramach programu Polski Ład.

W audycji "Gmina Jedlińsk na Fali" rozmawialiśmy między innymi o zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Gmina ma swoją reprezentantkę - Paulinę Paluch.

- To wielka radość dla całej społeczności sportowej z terenu gminy Jedlińsk. To okazja, żeby pokazać całemu społeczeństwo - przede wszystkim młodemu - że warto robić coś w swoim życiu. Pani Paulina nie bez przypadku znalazła się w kadrze. Kosztowało to wiele wyrzeczeń, treningów, wylanych litrów potu. To jest determinacja i przykład, że warto mieć cele i marzenia - mówi wójt Kamil Dziewierz.

Wójt Kamil Dziewierz mówił też o wnioskach gminy w ramach programu Polski Ład.

- Będziemy składać trzy wnioski. Naszym priorytetem jest budowa Gminnego Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku. Jest to również kontynuacja budowy kanalizacji Wsola - Wielogóra wraz z rozbudową i modernizacją oczyszczalni ścieków w Jedlińsku. Kolejnym elementem jest budowa sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Bierwcach wraz z budową boiska na Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedlińsku - wymienia wójt.

Wielu mieszkańców i osób odwiedzających teren gminy Jedlińsk pytało o budowę drogi pieszo-rowerowej Wsola - Jedlińsk. Chodzi tu przede wszystkim o most na rzece Młynówce.

- W piątek będzie podpisana umowa na wykonanie oświetlenia wzdłuż tego ciągu pieszo-rowerowego, a w przyszłym tygodniu na realizację mostu na rzece Młynówce. Mam nadzieję, że bez przeszkód będzie realizowane to zadanie. To długo oczekiwana inwestycja. Sam most to kwota ponad 1,2 mln zł - zapowiada Kamil Dziewierz.

W gminie Jedlińsk postępują inwestycje związane z Funduszem Sołeckim.

- Gmina jest w trakcie wykonywania prac związanych z utwardzaniem dróg kruszywem i podczyszczeniem rowów gminnych. Cała kwota na Fundusz Sołecki to 1 mln zł. Każde sołectwo decydowało, co będzie chciało robić. Jest to przede wszystkim utwardzanie dróg, doświetlenie uliczne, place zabaw, infrastruktura sportowo-reakreacyjna, ale też monitoring - wylicza wójt.

Z wójtem rozmawialiśmy także o pielgrzymce rowerowej, która pojechała z Jedlińska na Jasną Górę.

Cała rozmowa do odsłuchania poniżej: