Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

Audycje Radiowe

Poseł Kosztowniak za podwyższeniem mandatów karnych

wtorek, 20 lipca 2021 13:37 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Musimy zrobić wszystko, aby doprowadzić do jak najmniejszej liczby wypadków w Polsce – powiedział poseł Andrzej Kosztowniak z Prawa i Sprawiedliwości, który był gościem Radia Plus Radom. Przypomnijmy, że rząd pracuje nad zmianami w prawie o ruchu drogowym. Za jazdę z prędkością ponad 150 km/h na "ekspresówce" albo powyżej 80 km/h w terenie zabudowanym, będziemy musieli zapłacić nawet 5 tys. zł

Rząd uzgodnił również zmiany w zakresie orzekania przez sądy wyższych kar pozbawienia wolności przez kierowców prowadzących w stanie nietrzeźwości. - Mamy coraz więcej samochodów na naszych drogach. Dlatego chcemy zaostrzyć kary wobec piratów drogowych. Plagą są tez kierowcy, którzy wsiadają do auta pod wpływem alkoholu i różnych używek. Samochody w rękach takich ludzi stają się narzędziem, które mogą zabić drugiego człowieka – powiedział poseł Kosztowniak.

Naszego gościa pytaliśmy także o to, jak zagłosuje w tym tygodniu w sprawie zmiany ustawy o radiofonii i telewizji, która budzi tyle emocji? - Nowelizacja ma uzbroić KRRiT w możliwość zapobiegania przejęcia kontroli nad nadawcami RTV przez podmioty spoza UE. Mówienie, że PiS zmienia prawo, aby odebrać koncesję Grupie TVN jest niedorzeczne – powiedział Andrzej Kosztowniak.

Poseł PiS skrytykował ostatnią polityczną działalność Donalda Tuska. - Do Polski wrócił człowiek, który doprowadził do wojny polsko-polskiej. Konsekwencją tego jest napuszczenie jednych przeciw drugim. Osoby, które powołują się na tolerancję są w rzeczywistości skrajnie nietolerancyjne. Tusk nie może mówić o demokracji, kiedy na siłę wypchnął Budkę bez żadnych wyborów – powiedział poseł Andrzej Kosztowniak, z którym rozmawiał Radosław Mizera: