Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Romaryk, opat
Dziś jest: Środa, 08 grudnia 2021

Audycje Radiowe

Droga rowerowa Wsola - Jedlińsk będzie gotowa w tym roku?

czwartek, 12 sierpnia 2021 10:21 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

- Jesteśmy po przetargu. Wykonawca został wyłoniony i przekazaliśmy plac budowy. Chcemy, żeby do końca roku ten most został wykonany - mówi wójt Kamil Dziewierz.

W audycji "Gmina Jedlińsk na Fali" gościliśmy wójta Kamila Dziewierza. Rozmawialiśmy między innymi o linii kolejowej numer 8, a konkretnie o szkodach, które wyrządził wykonawca na terenie gminy.

- Staramy się na bieżąco rozmawiać i rozwiązywać problemy. Najważniejszy dla mieszkańców Kruszyny jest ciąg pieszo-rowerowy. Wiem, że są pewne przepisy i uzgodnienia, ale wiemy też, że mieszkańcy chcą bezpiecznie dochodzić do nowych peronów w Kruszynie. Wiem, że plany są, żeby już 29 sierpnia pociągi jechały po dwóch torach. Jest jeszcze wiele do zrobienia, bo niedokończona jest droga wzdłuż torów - mówił wójt.

Wójt odniósł się też do kwestii zniszczonych dróg przez wykonawcę przebudowy kolejowej "ósemki".

- Reagujemy też na działania, jeśli chodzi o drogi gminne, które zostały zniszczone. Częściowo udało się je naprawić, ale są też takie, które dosyć mocno ucierpiały przez transport materiałów. Będziemy przymierzać się, żeby po zakończeniu budowy przeanalizować to wszystko i żeby te drogi zostały naprawione - dodaje wójt Kamil Dziewierz.

Z wójtem rozmawialiśmy też o ciągu pieszo-rowerowym Wsola - Jedlińsk. Budzi on wiele emocji wśród rowerzystów, którzy muszą przechodzić na drugą stronę po zewnętrznej stronie mostu.

- Jesteśmy po przetargu. Wykonawca został wyłoniony i przekazaliśmy plac budowy. Teraz wykonawca występuje do zarządu dróg o zajęcie pasa drogowego. Chcemy, żeby do końca roku ten most został wykonany - zapowiada wójt.

Z wójtem rozmawialiśmy także między innymi o stratach po burzach, igrzyskach olimpijskich i przygotowaniach do rozpoczęcia roku szkolnego.

Cała rozmowa do odsłuchania poniżej: